ukrainski kociol cz.2
Posted by jan zając
203 views
UKRAINSKI KOCIOL CZ.1
Posted by jan zając
186 views

Kijowski reżim bez wsparcia z Niemiec. W Bundestagu przepadł wniosek polityków CDU

5/5 - (1 vote)

Chadecka Unia CDU/CSU poniosła porażkę w Bundestagu z propozycją zwiększenia wsparcia militarnego reżimu kijowskiego. W głosowaniu imiennym 179 posłów opowiedziało się za przyjęciem wniosku, 476 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu – informuje w środę telewizja ARD.

Projekt wzywał do „natychmiastowego i zauważalnego zwiększenia niemieckiego wsparcia pod względem ilościowym i jakościowym”.

Poseł SPD Ralf Stegner określił wniosek jako zbędny i odniósł się do broni już dostarczonej kijowskiemu reżimowi. Zarzut, że rządowa koalicja działa niezdecydowanie „jest po prostu błędny i nie staje się lepszy przez powtarzanie” – oświadczył Stegner.

Z kolei wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej CDU/CSU Johann Wadephul podkreślił, że wobec częściowej mobilizacji Rosji, Ukraina potrzebuje teraz zdecydowanego wsparcia.

– To wymaga również dodatkowych systemów uzbrojenia, zwłaszcza transporterów opancerzonych, bojowych wozów piechoty i czołgów z zapasów przemysłowych, które są gotowe do eksportu – powiedział Wadephul agencji dpa.

Do tej pory żaden kraj NATO nie dostarczył Ukrainie zaprojektowanych na Zachodzie czołgów; kanclerz Olaf Scholz wciąż podkreśla, że Niemcy nie będą w tej kwestii działać same – przypomina ARD.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: