Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Ukraina będzie karać za przyjęcie od Rosjan pomocy humanitarnej

4/4 - (3 votes)

Przydacz o ataku na Lwów: Rosjanie będą chcieli atakować cele także na  zachodzie Ukrainy - GazetaPrawna.pl

Ukraiński rząd wprowadził 16 sierpnia kontrowersyjne prawo. Od tej pory mieszkańcy Ukrainy, którzy na “okupowanych terytoriach” skorzystają z pomocy humanitarnej z rąk rosyjskich, zostaną aresztowani. Powód? Rząd stwierdził, że przyjmowanie i dystrybucję rosyjskiej pomocy humanitarnej na terytoriach okupowanych należy uznać za kolaborację.

Według rzeczniczki MSW Aliony Matwiejewej, za nakłanianie do wspierania rosyjskiego wojska, przyjmowanie lub rozprowadzanie rosyjskiej pomocy humanitarnej lub przekazywanie Rosji informacji o ukraińskim wojsku można zostać skazanym. O ile zakazywanie militarnego wspierania rosyjskiego wojska bądź dostarczania przeciwnikowi informacji o wojsku ukraińskim jest zrozumiałe, o tyle aresztowanie kogoś za przyjęcie pomocy, w tym niezbędnej do przeżycia, jest po prostu skandaliczne.

“Przyjmowanie i dystrybucja rosyjskiej pomocy humanitarnej na terytoriach okupowanych jest uważane za kolaborację. Ustawa o kolaboracji weszła w życie 16 sierpnia. Zgodnie z nią akty kolaboracji będą karane do 15 lat więzienia”.

Jednocześnie Matwiejewa powiedziała, że kary za przyjęcie pomocy od Rosjanina będą ustalane indywidualnie. “Na przykład, jeśli osoba wezwana do wsparcia wojska Federacji Rosyjskiej przekazała jakieś informacje, wzięła pomoc humanitarną [od Rosjan], i ją rozprowadziła – za to będzie jedna kara”.

“Więc ludzie powinni głodować? Jak rząd ukraiński oczekuje, że ludzie przeżyją, jeśli nie przyjmą rosyjskiej pomocy?” – napisał jeden z internautów.

“Jeśli ktoś umiera z głodu lub pragnienia, musi przyjąć pomoc humanitarną. Nie różni się to od jeńca, który spożywa jedzenie i napoje oferowane im w niewoli. To straszny dekret” – skomentował kolejny.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter, News Punch
Źródło: MediaNarodowe.com

%d bloggers like this: