Snajperka Talita do Valle, znana w Brazylii jako fotomodelka, zginęła na Ukrainie, gdzie przybyła, by walczyć z rosyjskimi wojskami.

Według jej brata 39-letnia najemniczka zmarła w wyniku uduszenia się dymem w bunkrze pod Charkowem, gdzie schroniła się przed rosyjskim ostrzałem artyleryjskim.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Talita była na Ukrainie zaledwie od trzech tygodni, gdzie jako snajperka wspierała jednostki piechoty AFU. Została odcięta od swojego oddziału podczas bitwy pod koniec czerwca, a następnie schroniła się w ostrzeliwanym już bunkrze, gdzie zmarła w wyniku uduszenia. Jej rodak Douglas Burigo próbował ją uratować z płonącej konstrukcji, ale również zginął

– powiedział jej brat  w brazylijskim wydaniu „Globo”.

Z brazylijskiej wsi, gdzie Talita się urodziła, przeniosła się do São Paulo, gdzie rozpoczęła karierę jako modelka i aktorka. Następnie studiowała prawo na uniwersytecie i pracowała jako obrońca zwierząt. Później zdecydowała się na udział w „sprawiedliwej walce” i dołączyła do kurdyjskiej peszmergi podczas ich walk z ISIS , która wyszkoliła ją na snajpera.

Była gotowa chwycić za broń, ale była osobą miłującą pokój i kierowała się chęcią ratowania ludzi i zwierząt

– stwierdza brat zmarłej, ignorując dalekie od „pokojowego” zajęcie, które Talita wybrała jako snajper.

Na Ukrainie najemniczka służyła w tzw. Legii Cudzoziemskiej. Jak zauważają krewni, próbowała skontaktować się z bliskimi, ale udawało jej się to rzadko, bo „rosyjskie drony odbierały częstotliwości”. Nie wiadomo, kiedy jej ciało dotrze do ojczyzny.

„>