Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
9 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
47 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
550 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Kolejny cios w budżety Polaków. Podwyżki cen o 300 proc.

Rate this post

Serwis wysokienapiecie.pl zauważa, że ceny prądu dla gospodarstw domowych w ofercie PGNiG wzrosły z 0,42 zł/kWh na początku ubiegłego roku do 1,70 zł/kWh brutto do jesieni tego roku. Podkreślono poza tym, że podobne podwyżki planują inni sprzedawcy.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Kolejny cios w budżety Polaków. Podwyżki cen o 300 proc.
Duży wzrost cen w PGNiG (Getty Images, Andrzej Rostek

Serwis wysokienapiecie.pl spostrzega, że w styczniu 2021 roku PGNiG sprzedawał prąd gospodarstwom domowym po 0,34 zł/kWh netto. „Jednak już w styczniu tego roku oferta cenowa gazowego giganta przekroczyła 1 zł. Natomiast od lipca 2022 r. PGNiG Obrót Detaliczny podniósł już gospodarstwom domowym ofertową cenę energii elektrycznej do niemal 1,39 zł/kWh netto” – zaznaczono.

Zwrócono również uwagę na to, że wzrosła też opłata handlowa. Obecnie wynosi ona 28,45 złotych netto za miesiąc. W styczniu 2021 roku było to z kolei 4,88 zł netto/miesiąc.

Gdy przeliczymy wzrost samej opłaty handlowej na zużycie przeciętnej rodziny (ok. 167 kWh/m-c), to wyjdzie nam, że to nic innego jak dodatkowe 0,14 zł/kWh netto w cenie prądu. Realny wzrost cen wyniósł więc jeszcze więcej, bo 343 proc. w stosunku do stycznia 2021 r. – analizuje wspomniane źródło.

Prąd coraz droższy. PGNiG winduje ceny

Do podanych opłat doliczyć należ VAT. Jest to równoznaczne z tym, że do końca lipca (lub października, jeśli Senat przegłosuje wydłużenie tarczy antyinflacyjnej) klienci PGNiG zapłacą 1,46 zł/kWh za prąd i niecałe 30 zł miesięcznie opłaty handlowej. „Jednak od listopada wyniosą one już do 1,70 zł/kWh i 34,99 zł miesięcznie” – podkreśla wysokienapiecie.pl.

Ci, którym kończy się umowa z PGNiG, mogą wybrać inną ofertę. Chodzi o PGE, Tauron, Enea czy Energa. Nie ma tam opłaty handlowej, natomiast stawki wynoszą 0,42 zł/kWh brutto. „Jednak najdalej w styczniu 2023 roku, o ile rząd nie sięgnie ponownie po zamrożenie cen, te stawki także znacznie wzrosną” – analizuje wysokienapiecie.pl.

Zaznaczono też, że wzrosty cen nie są bezpodstawne. „W czerwcu hurtowe ceny energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii wzrosły do 0,88 zł/kWh w podstawie” – zauważono.

Do tego spółka musi jednak doliczyć jeszcze profil zapotrzebowania swoich klientów (energia w szczytach wieczornego zapotrzebowania w czerwcu osiągnęła poziom 1,35 zł/kWh), a także systemy wsparcia (zielone, brązowe i białe certyfikaty, wspierające odnawialne źródła energii lub wspierające poprawę efektywności energetycznej), a od listopada także przywróconą akcyzę na energię. Do tego ceny w lipcu wzrosły jeszcze bardziej – osiągając przez chwilę na Rynku Bilansującym nawet 2,50 zł/kWh – podsumowuje serwis.

https://www.o2.pl/biznes/kolejny-cios-w-budzety-polakow-podwyzki-cen-o-300-proc-6788152434297504a

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: