Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
10 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
50 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
552 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Dziś wieczorem koniecznie spójrz w niebo. Takiej pełni Księżyca dawno nie było

Rate this post

Pełnia Koźlęcego Księżyca nadchodzi. Co szykuje dla nas lipcowy superksiężyc? Tym znakom zodiaku los będzie sprzyjać!

Już dzisiaj na niebie zaobserwujemy aż dwa niesamowite zjawiska. Czeka nas nie tylko Pełnia Koźlęcego Księżyca, ale też superksiężyc! Czego możemy spodziewać się po tych wyjątkowych widowiskach? Czy pełnia i superksiężyc wpłynął jakoś na nasze życia? Astrologowie wierzą, że tak!

Pełnia Koźlęcego Księżyca już dzisiaj

Przed nami kolejna pełnia 2022 roku. Możemy ją zaobserwować na niebie co 29,5 dnia, kiedy Księżyc znajduje się dokładnie naprzeciwko słońca. To spektakularne zjawisko co miesiąc wywołuje wiele zachwytów, a astrologowie przypisują mu duże znaczenie i wpływ na nasze życia. W tym roku obserwowaliśmy już Wilczy Księżyc, Pełnię Śnieżnego Księżyca, Robaczy Księżyc, Pełnię Różowego Księżyca, Kwiatowego Księżyca i Truskawkowy Księżyc.

W 2022 r. Pełnia Koźlęcego Księżyca wypada 13 lipca. Na niebie będziemy mogli ją zaobserwować o godzinie 20:38. Skąd wzięła się jej szczególna nazwa? Nadawanie określonych przydomków do każdej pełni wywodzi się z tradycji rdzennych plemion zamieszkujących północno-wschodnią część Ameryki Północnej. Nazwy odnoszą się zazwyczaj do zmian, które możemy zaobserwować danego miesiąca w przyrodzie, a także do plonów i zbiorów. Lipcowa pełnia, zwana “koźlą”, nawiązuje do jeleni, którym w tym czasie odrasta poroże. Pełnia istnieje również pod nazwą “burzowa” i odnosi się ona bezpośrednio do zmian atmosferycznych, a konkretnie, letnich burz.

Superpełnia Księżyca w lipcu

W tym miesiącu na niebie zaobserwujemy aż dwa niezwykłe zjawiska. Oprócz Pełni Koźlęcego Księżyca wystąpi także superksiężyc. Czym dokładnie jest? Superksiężyc, inaczej nazywany superpełnią pojawia się cyklicznie i wynika z faktu, że orbita po której porusza się księżyc nie jest idealnie okrągła. Jest to potoczna nazwa Księżyca w pełni, znajdującego się w maksymalnym perygeum swojej orbity, czyli znajduje się najbliżej Ziemi, jak to tylko możliwe. Według NASA, w tym położeniu Księżyc jest dla nas o 14% większy i świeci do 30% jaśniej niż w apogeum i dlatego wygląda tak zjawiskowo.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: