Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
891 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
109 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
356 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
340 views

Były premier przemawia, padają strzały. Moment ataku na nagraniu

5/5 - (1 vote)

Zamach na byłego premiera Japonii. Shinzo Abe postrzelony

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

TVN24, ReutersZamach na byłego premiera Japonii. Shinzo Abe postrzelony

Shinzo Abe, były japoński premier, zmarł w szpitalu po tym, jak został postrzelony w trakcie przemówienia w mieście Nara. Napastnika obezwładniono i zatrzymano. Kamery japońskiego publicznego nadawcy uchwyciły moment ataku.

Były premier Japonii Shinzo Abe został postrzelony z broni palnej około godziny 11.30 (czasu lokalnego, 4.30 polskiego czasu) w trakcie wiecu wyborczego w miejscowości Nara, niedaleko Kioto. 67-letni polityk został zabrany helikopterem do szpitala. Początkowo premier Fumio Kishida przekazywał na konferencji, że stan Abe jest „krytyczny”, a „lekarze walczą o jego życie”.

Agencja Zarządzania Pożarami i Katastrofami (FDMA), działająca przy japońskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Komunikacji, potwierdziła, że były szef rządu został postrzelony w prawą część szyi.

Przed godziną 18 czasu lokalnego (godziną 11 czasu polskiego) publiczny nadawca NHK, powołując się na urzędników, podał, że Shinzo Abe zmarł. Następnie informację o śmierci byłego japońskiego premiera potwierdziła rządząca krajem Partia Liberalno-Demokratyczna.

Shinzo AbeGetty Images North America

Moment ataku na nagraniu

NHK, powołując się na osobę, która była świadkiem zdarzenia, opisał wcześniej, że Abe upadł na ziemię po drugim strzale. Kobieta zrelacjonowała, że widziała mężczyznę, który podszedł do byłego premiera od tyłu.

Telewizja pokazała także moment, gdy padły strzały. Widać na nim polityka, który przemawia i gestykuluje, blisko niego widać machającą dłoń. W momencie, gdy padają strzały, dochodzi do zamieszania, a operator traci równowagę. Chwilę później oko kamery pokazuje ochroniarzy, którzy obezwładniają mężczyznę, powalając go na ziemię.

Przemówienie Shinzo Abe tuż przed atakiemReuters
Agenci ochrony obezwładnili napastnikaReuters

Na kolejnych ujęciach widać już byłego premiera wynoszonego na noszach z helikoptera, który wylądował na dachu szpitala.

Shinzo Abe transportowany do szpitalaENEX

Shinzo Abe był premierem Japonii w latach 2006-2007, a później – w latach 2012-2020. W tym czasie pełnił również rolę przewodniczącego Partii Liberalno-Demokratycznej. Funkcję szefa japońskiego rządu sprawował najdłużej w historii kraju.

https://tvn24.pl/swiat/japonia-zamach-na-shinzo-abe-byly-premier-japonii-postrzelony-moment-ataku-nagranie-5780282

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: