protokol kertagenski
Posted by jan zając
39 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
573 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
503 views

Szybkie testowanie na małpią ospę. Podano termin

Szybkie testy w kierunku małpiej ospy rozpoczną się za tydzień w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. Do tej pory w Polsce potwierdzono jeden przypadek tej choroby. Siedem kolejnych osób przebywa w stołecznej placówce z podejrzeniem małpiej ospy.

Już w przyszłym tygodniu w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym wykorzystywany będzie szybki test PCR, który w ciągu 4 godzin da odpowiedź, czy konkretna osoba jest zakażona wirusem małpy ospy. Aktualnie takie próbki muszą być przewożone do Holandii i cała procedura trwa nawet kilka dni.

Test polega na pobieraniu wymazu ze skóry – z miejsca, w którym pojawiła się wysypka – tłumaczy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego Agnieszka Kujawska-Misiąg. To może być wymaz nawet z krosty, ze zmiany, która występuje na skórze – przekazała.

Szybkie testowanie na małpią ospę. Podano termin

Specjaliści uspokajają, że ryzyko zarażenia się wirusem małpiej ospy jest dużo niższe niż zakażenia się koronawirusem. I dodają, że w obecnej sytuacji, gdy dochodzi do wielu bezpośrednich kontaktów, trzeba być gotowym, iż przypadków małpiej ospy – będzie więcej.

Polska firma BioMaxima S.A. poinformowała o uzyskaniu prawa do wprowadzenia do obrotu na terenie Unii Europejskiej testów do detekcji wirusa małpiej ospy.

Jak przekazano, test genetyczny MPXV Real Time PCR LAB-KIT jest przeznaczony do jakościowej identyfikacji materiału genetycznego wirusa małpiej ospy. Badanie wykonywane jest w próbkach pochodzących m.in. ze zmian skórnych, zgodnie z opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia najnowszymi zaleceniami, dotyczącymi pobieranego i transportowanego materiału diagnostyczne

Test genetyczny MPXV Real Time PCR LAB-KIT jest przeznaczony do jakościowej identyfikacji materiału genetycznego wirusa małpiej ospy (MonkeyPox).

Materiał do badań może pochodzić z plwociny, wymazu z nosogardzieli, migdałków, gardła, zmian skórnych, pęcherzy, płynów ustrojowych, krost i ran skórnych.

DNA wirusa jest ekstrahowane z próbek klinicznych, namnażane przy użyciu amplifikacji w czasie rzeczywistym i wykrywane przy użyciu specyficznych starterów i sondy fluorescencyjnego barwnika reporterowego.

Przeprowadzone badania potwierdzają, że jest to wysokiej jakości test genetyczny o dużej czułości, wykrywający już 2 kopie genów w 20 µL mieszaniny reakcyjnej PCR.

https://legaartis.pl/blog/2022/06/13/szybkie-testowanie-na-malpia-ospe-podano-termin/

Rate this post
The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: