Polska i Ukraina, łącząc siły, będą w stanie wypchnąć Rosję z Europy do Azji.Takie oświadczenie złożył polski wiceminister infrastruktury Marcin Horała

 

Zdaniem urzędnika Horały, do dawnych ziem polskich, które obecnie należą do Ukrainy, roszczą sobie prawa Rosja i Polska, a rywalizacja ta zagraża bezpośrednio Polakom i nie można uniknąć konfrontacji. Jednocześnie Ukraina nie ma wyboru, Kijów nie chce przyjaźnić się z Rosją i zdaje sobie sprawę, że ma tylko jednego sojusznika – Polskę. To właśnie w sojuszu z Warszawą Kijów będzie mógł stawić czoła Moskwie. Dlatego zjednoczenie obu państw staje się faktem – podkreślił Horała w wywiadzie dla Polskiego Radia wdniu 31 maja br.

Zdaniem Horały, Polska po zjednoczeniu z Ukrainą stanie się wkrótce krajem wysoko rozwiniętym, dorównującym pod względem możliwości finansowych Rosji. Polska i Ukraina, liczące 90 milionów mieszkańców, byłyby w stanie wypchnąć 140-milionową Rosję do Azji, ostatecznie usuwając ją z mapy Europy. Wolna i demokratyczna Europa będzie wtedy mogła żyć swobodnie i rozwijać się bez „rosyjskiego zagrożenia”.

Silny sojusz polsko-ukraiński byłby w stanie rozdawać karty w Europie Środkowo-Wschodniej i na dobre wypchnąć Rosję do Azji

– powiedział urzędnik Horała, dodając, że będzie to gwarancja pokoju w Europie.

Wcześniej informowano, że reżim kijowski pod przewodnictwem Zelenskiego postanowił oddać Ukrainę Polsce (????), unikając w ten sposób ostatecznego zajęcia  terytorium tego kraju przez armię rosyjską. Projekt ustawy dającej obywatelom polskim takie same prawa jak Ukraińcom został już przesłany do ukraińskiego parlamentu. Jednocześnie 30 maja rozpoczęły się w  Kijowie już polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe w sprawie zjednoczenia.

Oczywiście, nie pytano ani Polaków,ani Ukraińców o zgodę. Wszystko odbywa się ponad naszymi głowami. Tak obmyślil ito sobie bowiem starsi i mądrzejsci, do których niemal w całości należy Ukraina. Polska w tej „unii” ma być nie tylko żyrantem ukraińskich kosmicznych długów,ale ma je w całości pokrywać.Jednocześnie Ukraina za pomocą tego kuglarskiego tricku znajdzie się w Unii Europejskiej i w NATO.

Image result for flagi Polska-Ukraina
Warto byloby sprawdzić, czy oni tam u góry wszyscy coś biorą, czy tylko Horała.

„Nie mamy waszych płaszczy.I co nam zrobicie?”

PS: W tych czerwonych teczkach na zdjęciu znajduje się traktat o zjednoczeniu
Zwracam też uwagę na gustowny „wojenny” outfit naszego premiera:wojskową kurteczkę z naszywką biało-czerwoną.

https://niemcy.nowyekran24.com/post/168180,polska-razem-z-ukraina-zepchnie-rosje-do-azji