protokol kertagenski
Posted by jan zając
40 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
573 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
503 views

Moskwa i Ankara mogą znaleźć bezpieczny sposób na eksport ukraińskiego zboża

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli Ankara jest gotowa pomóc w rozminowywaniu wód w pobliżu portów, przez które eksportowane jest ukraińskie zboże, rosyjskie i tureckie siły zbrojne mogą uzgodnić, jak najlepiej to zrobić. Powiedział to na konferencji prasowej w poniedziałek 6 czerwca minister spraw zagranicznych Rosji Sergiej Ławrow.

«Nasi tureccy koledzy powiedzieli, że są gotowi pomóc w rozminowywaniu. Myślę, że nasi wojskowi uzgodnią najlepszy sposób zorganizowania tego przedsięwzięcia, tak aby okręty wypłynęły na otwarte morze przez pola minowe, które trzeba usunąć, a następnie zagwarantujemy, że samodzielnie lub wspólnie z naszymi tureckimi kolegami doprowadzimy je do cieśniny i dalej do Morza Śródziemnego» — stwierdził Ławrow.

Wcześniej szef Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP) David Beazley wezwał do rozwiązania kwestii eksportu żywności z Ukrainy «zanim światowy kryzys żywnościowy wymknie się spod kontroli», ponieważ setki milionów ludzi na całym świecie jest uzależnionych od dostaw ukraińskiego zboża, a dalsze blokowanie jego dostaw może skutkować globalną klęską głodu.

Moskwa i Ankara mogą znaleźć bezpieczny sposób na eksport ukraińskiego zboża

Rate this post
The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: