protokol kertagenski
Posted by jan zając
38 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
572 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
502 views

Lufthansa odwołuje tysiące lotów w okresie wakacyjnym

Linie lotnicze Lufthansa zamierzają odwołać kolejne 2200 lotów w lipcu i sierpniu – podaje w czwartek portal dziennika „Bild”. Dwa tygodnie temu przewoźnik zapowiedział, że anuluje 900 połączeń. Powód to przede wszystkim znaczące braki kadrowe wśród personelu naziemnego i kabinowego, wywołane pandemią Covid-19.

Zaledwie dwa tygodnie temu Lufthansa ogłosiła, że usuwa 900 lotów z rozkładów dwóch największych niemieckich lotnisk: we Frankfurcie nad Menem i Monachium. Chodziło o połączenia w dni weekendowe (od piątku do niedzieli), teraz odwołane połączenia dotyczą także pozostałych dni tygodnia.

– Lufthansa wycofa z rozkładów lotnisk we Frankfurcie i Monachium w sezonie letnim kolejne 2200 z łącznie blisko 80 tys. lotów. Dotyczy to w szczególności połączeń krajowych i w Europie, ale nie obejmie tradycyjnych kierunków wyjazdów wakacyjnych, bardzo obleganych w letnich miesiącach – wyjaśnia rzecznik Lufthansy, cytowany przez „Bilda”.

Odwołane loty to połączenia przede wszystkim w obrębie Niemiec i Europy. – Nie powinno to mieć wpływu na połączenia międzykontynentalne – podkreśla rzecznik. Wyjaśnia, że linie lotnicze zamierzają jak najszybciej poinformować pasażerów o planowanych zmianach.

https://legaartis.pl/blog/2022/06/24/lufthansa-odwoluje-tysiace-lotow-w-okresie-wakacyjnym/

Rate this post
The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: