Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
366 views

BIAŁORUSKI KOMITET ŚLEDCZY PRZEKAZAŁ IRAŃCZYKOM I IRAKIJCZYKOM INFO O MASOWYCH GROBACH IMIGRANTÓW W POLSCE

5/5 - (1 vote)
Komitet Śledczy Białorusi poinformował, że podczas spotkania w Mińsku z iracką delegacją zwrócił uwagę na informacje o masowych egzekucjach i potajemnych pochówkach migrantów, zamordowanych, jak twierdzi komitet, przez polskich żołnierzy na terytorium przygranicznym w Polsce.
Jak wynika z komunikatu, zamieszczonego na stronie internetowej białoruskiego Komitetu Śledczego, w centralnym biurze KŚ odbyło się spotkanie robocze z delegacją z Iraku, w którym uczestniczyli funkcjonariusze głównego wydziału śledczego Komitetu Śledczego oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Państwowego Komitetu Granicznego oraz Centrum Systemowej Ochrony Praw Człowieka.
Przedstawicielom Iraku przekazano informacje, uzyskane w trakcie śledztwa od polskiego żołnierza Emila Czeczki, o masowych egzekucjach i potajemnym pochówku uchodźców, zamordowanych przez polskich żołnierzy na terytorium przygranicznym Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi – napisano w komunikacie.
W komunikacie zaznaczono, że stronie irackiej przekazano informacje i materiały dotyczące postępów i wyników śledztwa w sprawie karnej dotyczącej przestępstw przeciwko bezpieczeństwu ludzi, propagandy wojennej i umyślnego pozostawienia w niebezpieczeństwie, w tym o przypadkach popełnienia przez polskich funkcjonariuszy i inne osoby czynów bezprawnych polegających na deportacji, aktach okrucieństwa, torturach, umyślnym nieudzieleniu pomocy, skutkujących śmiercią ofiar, wobec uchodźców z Afganistanu i z Bliskiego Wschodu, w tym z Iraku. Podkreślono się, że czyny te zostały popełnione w związku z rasą, narodowością, pochodzeniem etnicznym, religią, gdy ofiary przekraczały granicę państwową Polski w celu dalszego przedostania się do krajów Unii Europejskiej.
Jak poinformował białoruski Komitet Śledczy, białoruscy śledczy odnotowali działania przestępcze wobec 135 osób – obywateli Iraku, którzy odnieśli obrażenia w wyniku użycia przemocy i środków specjalnych przez polskich stróżów prawa. Prowadzone jest również śledztwo w trzech sprawach dotyczących uszkodzenia ciała i nielegalnego wydalenia z terytorium Unii Europejskiej na Białoruś, w wyniku którego śmierć poniosły ofiary pochodzenia irackiego.

Emil Czeczko - Sputnik Polska, 1920, 17.03.2022

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Świat

Nie żyje polski żołnierz Emil Czeczko, który zbiegł na Białoruś

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: