Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
9 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
48 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
550 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Adam Bodnar domaga się, aby Ukraińcy mogli głosować w wyborach samorządowych

Rate this post

Były Rzecznik Praw Obywatelski Adam Bodnar napisał apel, w którym domaga się prawa głosu w wyborach samorządowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Uważam, że mieszkający na stałe w Polsce obywatele Ukrainy, podobnie jak obywatele UE, powinni mieć prawo udziału w zbliżających się wyborach samorządowych” – oświadczył w felietonie dla „Gazety Wyborczej” Adam Bodnar.

Jeśli nie będą mogli pójść do wyborów, to będą z nami żyli i mieszkali, ale zostaną postawieni w sytuacji milczenia

– argumentuje swój pomysł były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Bodnar zwraca uwagę m.in. na obowiązującą już specustawę, która dotyczy naszych gości z Ukrainy.

Polskie społeczeństwo coraz bardziej zrasta się ze społecznością ukraińskich migrantów i uchodźców, co widzimy w autobusach, teatrach, kinach, szkołach, a także w przedszkolach. Warto postawić kropkę nad „i”

– czytamy.

Skrajnie szkodliwa postawa byłego RPO. Pan Bodnar chyba zapomniał jakiemu państwu służył jako urzędnik. To jest prosta droga do rozsadzenia bezpieczeństwa politycznego Polski, które i tak jest dziś zachwiane” – skomentował Michał Urbaniak, poseł Konfederacji. Inni komentujący przypominają, że art. 62 Konstytucji RP – na którą tak często dotychczas powoływał się Bodnar – mówi jasno, że prawo głosu mają wyłącznie obywatele Polski.

Teorie spiskowe mówiące o przyznaniu uchodźcom polskiego obywatelstwa, a w konsekwencji prawa głosu, pojawiły się już kilka miesięcy temu, gdy rząd zdecydował o przyznaniu im numerów PESEL. Wtedy politycy obozu władzy zapewniali, że chodzi tylko o prawo do ubezpieczenia zdrowotnego, a nie o nadanie obywatelstwa. Apel Adama Bodnara to kolejny krok do „spełnienia się” teorii.

Adam Bodnar domaga się, aby Ukraińcy mogli głosować w wyborach samorządowych

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: