protokol kertagenski
Posted by jan zając
36 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
570 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
502 views

WHO zwołuje pilne posiedzenie w sprawie ponad 100 przypadków małpiej ospy w Europie

Światowa Organizacja Zdrowia zwołuje pilne posiedzenie w celu omówienia wybuchu epidemii małpiej ospy, która dotknęła ponad 100 osób w Europie.

Jednocześnie WHO poinformowała, że ​​odbywają codzienne spotkania na temat małpiej ospy, ponieważ wirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, pisze The Independent, powołując się na rzecznika organizacji.

Prawdopodobnie głównym tematem dyskusji będzie rozprzestrzenianie się wirusa i jego występowanie.

Choroba, po raz pierwszy wykryta u małp, zwykle rozprzestrzenia się poprzez bliski kontakt i rzadko poza Afrykę, więc ta seria przypadków wywołała zaniepokojenie.

Eksperci mogą również dyskutować, czy osoby, które miały kontakt z zarażonymi, powinny zostać zaszczepione szczepionką na bawarską nordycką ospę prawdziwą, znaną jako Jynneos w Stanach Zjednoczonych i Imvanex w Wielkiej Brytanii.

Dane pokazują, że ta szczepionka zmniejsza ryzyko chorób u ludzi o 85%. Jeśli dana osoba otrzyma zastrzyk w ciągu 4 dni od zakażenia, szczepionka może zmienić przebieg zakażenia i poprawić rokowanie.

Ospa małp jest zwykle łagodną chorobą wirusową, której objawami są gorączka i charakterystyczne wysypki.

https://legaartis.pl/blog/2022/05/20/who-zwoluje-pilne-posiedzenie-w-sprawie-ponad-100-przypadkow-malpiej-ospy-w-europie/

5/5 - (1 vote)
The following two tabs change content below.

One thought on “WHO zwołuje pilne posiedzenie w sprawie ponad 100 przypadków małpiej ospy w Europie

  1. Mając na uwadze zapasy magazynowe „szczepionek” Bill Gates powinien niezwłocznie wybrać się w teren zabrawszy ze sobą te zapasy i wyfastrygować wszystkie małpy hasające na wolności … to zajęłoby mu sporo czasu i poprawiło kondycję umysłową i fizyczną na stare lata … bo siedzi, nic nie robi, głupio gada i tetryczeje ma wszystkie objawy demencji.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: