protokol kertagenski
Posted by jan zając
34 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
568 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
500 views

VII Trójmiejski Marsz Równości. Tłumy przeszły ulicami Gdańska. 28.05.2022 r.

Gdańsk. VII Trójmiejski Marsz Równości. 28.05.2022 r.
Gdańsk. VII Trójmiejski Marsz Równości. 28.05.2022 r. Jakub Steinborn | Dziennik Bałtycki | Polska Press
Zobacz galerię(81 zdjęć)

Tłum przeszedł ulicami Gdańska podczas VII Trójmiejskiego Marszu Równości, zorganizowanego przez stowarzyszenie na rzecz osób LGBT „Tolerado”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sopotu i Marszałka Województwa Pomorskiego. Aleksandra Dulkiewicz zainaugurowała przemarsz.

VII Trójmiejski Marsz Równości 28.05.2022 r.

Przed godziną czternastą, w sobotę 28 maja 2022 roku pod Gdańskim Teatrem Szekspirowskim zebrali się uczestnicy marszu. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy m.in. prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Wierzę, że małymi krokami jesteśmy w stanie zmienić nasze miasto, naszą ojczyznę i Europę. Wiem, że ja mam tę moc, wiem że wy macie tę moc, a razem mamy ją jeszcze większą. Gdańsk miastem równości – tymi słowami Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska otworzyła VII Trójmiejski Marsz Równości.

Uczestnicy VII Trójmiejskiego Marszu Równości spokojnie przeszli ulicami Gdańska

Na czele marszu obok organizatorów – członków stowarzyszenie na rzecz osób LGBT „Tolerado” – można było zobaczyć: prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell, wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka, wiceprezydent Gdańska Monikę Chabior oraz wiceprezydent Sopotu Magdalenę Czarzyńską-Jachim.
Tłum spod Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przeszedł „tanecznym krokiem” ulicami Gdańska przez Podwale Przedmiejskie, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie aż do terenów postoczniowych. Po raz pierwszy, w kilkuletniej historii Trójmiejskiego Marszu Równości nie została zgłoszona żadna kontrmanifestacja, jednak na trasie marszu pojawiały się niewielkie grupy ludzi z banerami #StopPedofilii. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu policji, nie doszło do żadnych incydentów.

Co po VII Trójmiejskim Marszu Równości czekało na uczestników?

Po marszu uczestnicy udali się do „100czni” na „piknik”, który planowo ma zakończyć się w godzinach wieczornych. Równocześnie na terenie klubu zaplanowana jest debata z udziałem osób biorących udział w kampanii społecznej Miasta Gdańska – Gdańsk Miastem Równości: Nie ma miejsca na „ale” w kwestii pracz człowieka.

Prezydent Gdyni nie objął patronatem honorowym wydarzenia

Podczas marszu nie kryto oburzenia z powodu nieobjęcia – przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka – wydarzenia patronatem honorowym oraz jego nieobecności na marszu. Dlatego nawoływano do „buczenia” na gdyński magistrat. Zapytaliśmy Urząd Miasta Gdyni o powód nieprzyznania honorowego patronatu dla VII Trójmiejskiego Marszu Równości. Czekamy na odpowiedź.

 

Marsz Równości w Gdańsku 2022. Kontrowersyjna

furgonetka ponownie na ulicach miasta

Polska Press
Zobacz galerię(4 zdjęcia)

Jak informują mieszkańcy, w ostatnim czasie, co pewnie miało związek z odbywającym się dzisiaj (28.05.2022 r.) Marszem Równości w Gdańsku, na ulicach Trójmiasta pojawił się tzw. „homofobus”. Furgonetkę z budzącymi kontrowersje hasłami kilkukrotnie zatrzymali mieszkańcy Gdańska i uczestnicy Marszu Równości.

Bez incydentów na Marszu Równości w Gdańsku. Uczestnicy zatrzymali „homofobusa”

Furgonetka należąca do Fundacji – Prawo do Życia, wielokrotnie w przeszłości pojawiała się na ulicach Trójmiasta. Oprócz budzących kontrowersje haseł np. „Zobacz związek pedofilii z seksedukacją” czy „lobby LGBT chce uczyć 4-latki masturbacji”, mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na to, że puszczane odezwy po prostu naruszają ład publiczny i są za głośne.

Już wczoraj na ulicy Wajdeloty w Gdańsku niektórzy mieszkańcy zablokowali przejazd furgonetki. Również dzisiaj, już po Marszu Równości w Gdańsku, uczestnicy tego zgromadzenia zatrzymali „homofobusa”, z ich relacji jednak wynika, że ten chwilę później odjechał. Busa wylegitymowała również gdańska policja.

– Policjanci podjęli interwencję wobec kierującego busem marki Renault, w związku z wykroczeniem polegającym na używaniu urządzeń nagłaśniających. Kierujący został wylegitymowany, z tej interwencji została sporządzona odpowiednia dokumentacja. Funkcjonariusze będą teraz prowadzić czynności wyjaśniające w tej sprawie – poinformowała nas Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

https://gdansk.naszemiasto.pl/vii-trojmiejski-marsz-rownosci-tlumy-przeszly-ulicami/ar/c6-8839217

https://dziennikbaltycki.pl/marsz-rownosci-w-gdansku-2022-kontrowersyjna-furgonetka-ponownie-na-ulicach-miasta/ar/c6-16388877

 

5/5 - (1 vote)
The following two tabs change content below.

One thought on “VII Trójmiejski Marsz Równości. Tłumy przeszły ulicami Gdańska. 28.05.2022 r.

  1. Sodoma i Gomora … tak można by określić tych „wyzwolonych” … i tak jak te dwa miasta (oraz 2 jeszcze) Bóg tą obrzydliwość spali ogniem i siarką … to rzesze ludzi idących szeroką bramą wprost do piekła .

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: