protokol kertagenski
Posted by jan zając
36 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
570 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
502 views

Noc spędzona w ulu? We Włoszech powstał hotel współdzielony z milionową kolonią pszczół

Hotel w ulu we Włoszech, Fot. Airbnb
Hotel w ulu we Włoszech, Fot. Airbnb

Pomysłodawcą jest Rocco Filomeno, włoski pszczelarz, który postanowił zarazić innych swoją pasją. Tym bardziej że los tych cennych owadów jest zagrożony. Aby temu przeciwdziałać, we współpracy z architektem i ochotnikami stworzył niewielkich rozmiarów dom, w którego ściany wbudowano dziewięć uli. Do każdego z uli można zajrzeć z wnętrza domu. Można też spędzić noc w pokoju sąsiadującym z milionową kolonią pszczół. Oczywiście w pełni bezpiecznie.

Jako pszczelarz Rocco żywi ogromną pasję i szacunek dla tych owadów, jednocześnie jest bardzo zaniepokojony zjawiskiem ich wymierania. Dlatego też, aby pokazać ludziom, jak niezwykłe są to stworzenia i nieco opowiedzieć o ich znaczeniu, również dla ludzi, wpadł na pomysł budowy niecodziennego domu. Choć bliższe prawdy byłoby stwierdzenie, że jest to raczej prosta, ale niezwykła sypialnia.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Hotel w ulu we Włoszech, Fot. Airbnb
Hotel w ulu we Włoszech, Fot. Airbnb

Z pomocą ochotników i projektanta Davide Tagliabue, w swoim oliwnym gaju na obrzeżach wioski Grottole w południowych Włoszech, postawił drewnianą konstrukcję, w którą wbudowanych jest dziewięć uli. Zamieszkujący ten pokój goście mogą przysłuchiwać się wydobywającemu się zza ścian pomieszczenia gwarowi jaki towarzyszy codziennej pracy pszczół. To niezwykłe doświadczenie dodatkowo potęguje aromat pszczelich wyrobów, a także możliwość podglądania robotnic.

Pomieszczenie, które mieści dwa oddzielne łóżka, zostało wyposażone w przeszklony klosz zamontowany przy suficie – to do niego pszczoły chętnie wlatują. Dodatkowo przy każdym ulu wbudowanym w ściany budynku, zamontowano niewielkie okienka, tak aby można było zobaczyć, co dokładnie dzieje się w jego wnętrzu. Gospodarz zapewnia, że pomieszczenie zostało tak zaprojektowane, aby żaden z owadów nie przedostał się do środka, a goście mogli się zrelaksować w tej zintegrowanej pasiece.

Hotel w ulu we Włoszech, Fot. Airbnb
Hotel w ulu we Włoszech, Fot. Airbnb

Ci, którzy nie obawiają się nocy spędzonej w towarzystwie milionowej kolonii pszczół, będą mogli zarezerwować pobyt w Wonder Bee & Bee już od 1 czerwca, za pośrednictwem Airbnb. Co istotne, dochód uzyskany z wynajmu budynku przekazywany będzie na projekty ochrony pszczół prowadzone przez organizację pozarządową Wonder Grottole. Cena za noc, według oferty wskazanej na platformie bookingowej, wynosi obecnie ok 700 zł.

Rate this post
The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: