protokol kertagenski
Posted by jan zając
35 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
569 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
501 views

Duda: Niemcy muszą rekompensować Polsce niedobór czołgów

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polska nie jest w stanie uzupełnić braku czołgów w wojskie, który nastąpił po przekazaniu 250 pojazdów pancernych Ukrainie i liczy w tej sprawie na USA i Niemcy. Powiedział to dziennikarzom na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos we wtorek 24 maja prezydent Polski Andrzej Duda.

«Oczekuję, że w pierwszej kolejności Niemcy będą pomagały Ukrainie. <…> My przekazaliśmy Ukrainie czołgi, rzeczywiście w bardzo dużej liczbie. Podjęliśmy taką decyzję, gdyż uznaliśmy, że to jest w jakimś sensie nasz obowiązek jako sąsiada Ukrainy, żeby taką pilną pomoc przekazać» — powiedział Duda dodając, że znacząco uszczupliło to potencjał obronny Polski.

«Uszczupliliśmy także i nasz potencjał obronny, nasze zapasy i liczymy na to, że dostaniemy wsparcie ze strony wspólnoty, jaką jest Sojusz Północnoatlantycki. Liczymy na wsparcie ze strony Stanów Zjednoczonych, liczymy także na wsparcie ze strony Niemiec» — zaznaczył polski przywódca przypominając, że po przekazaniu czołgów władzom Ukrainy większość polskich sił pancernych to niemieckie czołgi Leopard 2.

«Jeżeli zostalibyśmy wsparci przez naszych sojuszników z Niemiec jakąś partią czołgów, które stanowiłyby dla nas zastępstwo za te, które oddaliśmy Ukrainie, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Mieliśmy taką obietnice, słyszymy, że Niemcy nie będą się chciały z tej obietnicy wywiązać — jest to dla nas duży zawód» — oświadczył prezydent RP.

Duda: Niemcy muszą rekompensować Polsce niedobór czołgów

5/5 - (2 votes)
The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: