Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Demonstracje i spacery nic nie dają ?Wicestarosta Bautzen ogłasza: Obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia NIE zostaną wprowadzone w powiecie Bautzen! (Budziszyn)

Rate this post

Demonstracje i spacery nic nie dają ?

Wicestarosta Bautzen ogłasza: Obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia NIE zostaną wprowadzone w powiecie Bautzen!

„KTO INNY MA SIĘ ZAJĄĆ NASZYMI LUDŹMI WYMAGAJĄCYMI OPIEKI?”

To zapowiedź – tymi słowami mieszkańcy będą mierzyć zastępcę starosty Udo Witschasa i jego przełożonego Michaela Hariga: Na poniedziałkowym spacerze w Bautzen, Witschas ogłosił, że powiat Bautzen NIE wprowadzi obowiązkowych szczepień w sektorze medycznym i zdrowotnym. Jest to wielki sukces saksońskiego protestu obywatelskiego i inne hrabstwa muszą teraz pójść za jego przykładem! 💪

Zastępca administratora okręgu: Budziszyn nie chce egzekwować obowiązkowych szczepień pielęgniarek

W Saksonii tysiące ludzi wyszło w ten poniedziałek na ulice, aby zaprotestować przeciwko środkom związanym z koronawirusem. W wielu miejscach skupiono się na krytyce obowiązkowych szczepień pielęgniarek i personelu medycznego zaplanowanych na połowę marca. Wicesokról obwodu budziszyńskiego zapowiedział, że powiat nie będzie egzekwował obowiązku szczepień. Największe zgromadzenia odbyły się w Dreźnie, Chemnitz, Freibergu, Budziszynie, Görlitz, Löbau i Radebeul. W Coswig wybuchła przemoc.

Mężczyzna mówi do mikrofonu, obok są dwie kobiety
Zastępca administratora dystryktu Udo Witschas oświadczył w poniedziałek wieczorem setkom demonstrantów, że okręg Budziszyn nie nałoży żadnych zakazów wjazdu ani kar na nieszczepione pielęgniarki i personel medyczny.Prawa autorskie: MITTELDEUTSCHER RUNDFUNK

Na tej stronie:

  • Administrator dystryktu Harig pisze list otwarty do premiera Kretschmera
  • Najwyraźniej mniej prawicowych ekstremistów, ale więcej pielęgniarek na demonstracji w Budziszynie
  • Prawicowy ekstremista Wolna Saksonia rozpowszechnia przemówienie za pośrednictwem Telegrama
  • Duże protesty także we Freibergu, Zwickau i Löbau
  • Dziennikarze zaatakowani w Coswig
  • Śledztwa przeciwko mówcy w Zwickau po porównaniu Holokaustu

Powiat Budziszyn nie chce egzekwować planowanego od marca obowiązku szczepień w swoich placówkach opiekuńczych i szpitalach. Zostało to ogłoszone przez zastępcę administratora okręgu Udo Witschasa w poniedziałek wieczorem przed około 600 demonstrantami. „Jeśli zapytacie mnie, co zrobi departament zdrowia powiatu Budziszyn, to nie damy naszym pracownikom w sektorze pielęgniarskim i medycznym zakazu profesjonalnego, żadnego zakazu wstępu” – powiedział Witschas przy gromkich oklaskach obecnych, którzy rozmawiali z demonstrantami przy drzwiach wejściowych do biura okręgowego. Administrator dystryktu Michael Harig i on bardzo dobrze rozumieli stan emocjonalny personelu pielęgniarskiego, który nie wiedziałby, czy za cztery tygodnie nadal pójdzie do pracy.

Mogę powiedzieć, dlaczego nie będziemy mieli zakazu pracy w dniu 16.3. Istnieje bardzo prosta odpowiedź na to pytanie: Kto powinien opiekować się tymi osobami potrzebującymi opieki i ludźmi potrzebującymi pomocy, gdy już cię nie ma?

Udo Witschas Zastępca Administratora Dystryktu Budziszyn

GALERIA ZDJĘĆ

Tysiące ludzi w Saksonii na demonstracjach przeciwko środkom walki z koronawirusem

W Budziszynie trwa demonstracja. W pierwszym rzędzie znajduje się baner z napisem "Zdrowy, przetestowany, wystrzelony"
Duży tłum stoi na placu, trzymając domowe serca w powietrzu
Mężczyzna mówi do mikrofonu, obok są dwie kobiety
Mężczyzna mówi do mikrofonu, obok trzy kobiety stoją i słuchają
Mężczyzna z czapką stoi na placu i słucha. Wokół niego jest wielu ludzi
Protestujący stoją z transparentami na skrzyżowaniu, aby zaprotestować przeciwko kawalkadzie protestujących przeciwko koronawirusowi
Policja odgrodziła kordonem drogę, demonstranci biegną za barierą
Duża grupa protestujących przechodzi przez ulicę
Kilka kobiet stoi na ulicy i trzyma znak przeciwko obowiązkowym szczepieniom

Administrator dystryktu Harig pisze list otwarty do premiera Kretschmera

Wcześniej administrator dystryktu Michael Harig już wypowiadał się przeciwko wprowadzeniu obowiązkowych szczepień. W liście otwartym do premiera Michaela Kretschmera Harig poprosił szefa rządu o opowiedzenie się za zniesieniem obowiązkowych szczepień lub ich odroczeniem.. Bez nieszczepionego personelu opieka nad chorymi i potrzebującymi opieki nie mogłaby być zagwarantowana, według Hariga. „W i tak już napiętej sytuacji – jeśli chodzi o dostępność wykwalifikowanych pracowników pielęgniarskich, nawet utrata „tylko” dziesięciu procent osób czynnych nie może zostać zrekompensowana.

Notatki protestacyjne i symbolicznie zwracane certyfikaty szkoleniowe są odbierane codziennie!

Michael Harig Administrator Powiatu Budziszyn

Najwyraźniej mniej prawicowych ekstremistów, ale więcej pielęgniarek na demonstracji w Budziszynie

Władze lokalne nie są w stanie wyjaśnić takich decyzji, jak skrócenie statusu rekonwalescentów. Harig zwrócił uwagę, że coraz więcej pielęgniarek miesza się z demonstrantami. „Podczas gdy pod koniec 2021 r. „szalone” grupy i trwale niezadowoleni ludzie, w szczególności zgromadzeni na poniedziałkowych demonstracjach przeciwko koronawirusowi, opisane problemy komunikacyjne i decyzyjne coraz bardziej zachęcają nowe grupy ludności do uczestnictwa. Ta ocena została również udostępniona przez reportera na miejscu w poniedziałek. „Klientela prawicowej sceny ekstremistycznej została znacznie zminimalizowana i najwyraźniej nie jest dziś reprezentowana” – powiedział reporter.

Prawicowy ekstremista Wolna Saksonia rozpowszechnia przemówienie za pośrednictwem Telegrama

Niemniej jednak na miejscu byli również prawicowi ekstremiści Wolni Sasi obserwowani przez Urząd Ochrony Konstytucji, którzy od tygodni wzywają do protestów przeciwko koronawirusowi i udostępnili wideo z przemówienia Witschasa. Kerstin Köditz, posłanka do parlamentu krajowego Partii Lewicy, napisała na Twitterze, że decyzja ogłoszona przez Witschasa ma znaczenie dla całej Saksonii. Wezwała rząd stanowy do zajęcia stanowiska. Kulturbüro Sachsen był również zbulwersowany wydarzeniami w Budziszynie:

Duże protesty także we Freibergu, Zwickau i Löbau

Większe protesty odbyły się także w Dreźnie, Chemnitz, Zwickau, Löbau i Radebeul, gdzie od kilkuset do ponad 1000 osób przyłączyło się do tzw. spacerów czy kawalkad motorowych. Departament Policji w Görlitz liczył ponad 11 000 uczestników w swoim obszarze odpowiedzialności.

Kilka kobiet stoi na ulicy i trzyma znak przeciwko obowiązkowym szczepieniom
Pielęgniarki we Freibergu protestują przeciwko obowiązkowym szczepieniom.Prawa autorskie: MITTELDEUTSCHER RUNDFUNK

We Freibergu, według policji, około 3000 uczestników wzięło udział w protestach, które pozostały pokojowe. Wśród nich był pracownik ambulatoryjnej służby pielęgniarskiej. Po raz piąty wezwała do wiecu, aby ostrzec przed zbliżającym się upadkiem w branży, która została dotknięta niedoborem wykwalifikowanych pracowników. W jej firmie 60 procent pracowników odeszłoby, wyjaśnia. Z tygodnia na tydzień angażowało się więcej usług opiekuńczych i placówek, mówi reporterowi. Ona i wiele innych pielęgniarek chce nadal wykonywać swój zawód. Domagają się, aby nie tylko status szczepienia został uznany za dalsze zatrudnienie, ale także dowód rekonwalescencji. „Możemy tylko utrzymać te zawody razem, bez względu na to, jaki mamy status. Zaszczepieni też stoją obok nas”.

Pielęgniarka popycha mężczyznę na wózku inwalidzkim. Oboje noszą ochraniacz na usta.

PANDEMIA KORONAWIRUSA

Czy obowiązkowe szczepienia prowadzą do fali zwolnień wśród saksońskich pielęgniarek?

Pielęgniarka kładzie klienta z łóżka na krześle podczas jej zmiany w opiece ambulatoryjnej.

BRANŻA MEDYCZNA W ZAWIROWANIACH

Obowiązkowe szczepienia mogą się nie powieść z powodu braków kadrowych i wysiłku

Dziennikarze zaatakowani w Coswig

W Coswig doszło do brutalnego ataku na dziennikarzy. Jak ogłosił zespół vue.critique na Twitterze, zostali obrzuceni szklanymi butelkami. Eskorta została zaatakowana kilka razy. Reporterzy przestali relacjonować. Policja, która nie była w tym czasie na miejscu, znalazła podejrzanego, zgodnie z własnymi oświadczeniami. 40-letni Niemiec jest badany pod kątem niebezpiecznych obrażeń ciała.

Te treści z Twittera mogą przekazywać dane osobowe. Więcej informacji i ustawień można znaleźć w polityce prywatności.

Śledztwa przeciwko mówcy w Zwickau po porównaniu Holokaustu

W Budziszynie przeciwnicy państwowych środków koronowych zaatakowali pojazdy policyjne pirotechniką. Według policji około 300 osób oderwało się od demonstracji z około 2000 uczestnikami i skandowało hasła na ulicach. Aby zatrzymać windę, służby ratunkowe musiałyby kilkakrotnie użyć bezpośredniego przymusu, poinformowała policja na Twitterze. Pirotechnika została również rzucona na protesty Corona w Chemnitz. Z kilkoma wyjątkami wszystkie protesty były w dużej mierze pokojowe. W wielu przypadkach złożono skargi na naruszenie ustawy o zgromadzeniach. W Görlitz złożono skargę w związku z podejrzeniem uszkodzenia ciała podczas sprawowania urzędu. Policja w Zwickau prowadzi dochodzenie w sprawie nieuprawnionego użycia drona, a także prelegenta wiecu na rynku w Zwickau. Porównała status nieszczepionych z prześladowanymi w III Rzeszy.

 

Przetłumaczono z http://www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Zastępca administratora dystryktu Witschas: Budziszyn nie chce egzekwować obowiązkowych szczepień pielęgniarek | MDR.DE

 

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: