Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Illuminati Cardgame
Posted by Enigma2021
312 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

POLSKI „SKURWYSYN” TRUDNY DO POKONANIA – WARTO GO ODWIEDZIĆ JAK JESTEŚ W P.L

Rate this post

 

Osz, skur*****… – syczą zawodowcy. – Ale skur*****… – kręcą głowami ci, którzy widzą go po raz pierwszy. – Trudny jak… – powtarzają ćwiczący na nim wspinaczkę. Tak, to właśnie dlatego 14-metrowa skała niespełna 200 metrów od nabożnego Opactwa Benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu nosi tę kontrowersyjną nazwę.

A wszystko – podobno – wzięło się z życia. W końcówce lat 70-tych XX wieku. Wojciech Kurtyka, jeden z najlepszych obecnie polskich alpinistów/himalaistów/wspinaczy/taterników, przysiągł sobie, że okiełzna niepozorną skałę pod Krakowem.

Hindukusz, Himalaje, Karakorum już wtedy nie były mu straszne. Słynne, pokryte lodem, zdradzieckim śniegiem góry Lhotse i K2 musiały uznać jego wyższość. A ta maleńka, częściowo pokryta zielenią, skała w Tyńcu wciąż nie dała się zdobyć. „Trudna jak skur*****” – powtarzano.

Maleńka skała? Być może, ale za to chytra, pełna niespodzianek, zdradliwych bruzd, kruszącego się wapienia. Dziś można się na nią wspiąć nawet w kilka minut ale wówczas… Bez haków, odpowiedniego sprzętu, wyuczonych na pamięć dróg.

JAK DOJECHAĆ DO SKURWYSYNA ?

https://www.google.com/maps/search/TYNIEC+SKURWYSYN/@50.0189671,19.7933691,15z/data=!3m1!4b1

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: