Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Najgłupszy Naród Świata
Posted by bastoy
306 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Naukowcy podkreślają, że tytoń, jak żadna inna substancja psychoaktywna, wywarł ogromny wpływ na losy ludzkości.

Rate this post

NAJPIERW OBEJRZYJ TEN FILM KTÓRY NIE JEST JUŻ OD WIELU LAT DOSTĘPNY W INTERNECIE – A ZNAJDZIESZ ODPOWIEDŹ DLA CZEGO RZĄDY WINDUJĄ MAKSYMALNIE CENĘ WYROBÓW TYTONIOWYCH A MOCNO OBNIŻAJĄ CENY ALKOHOLU – PYTANIE ? DLA CZEGO RZĄDY CHCĄ ABYŚ PIŁ ALKOHOL A TYTOŃ ODRZUCIŁ – TEN FILM CI TO WYJAŚNI 

pod filmem tekst agencyjny poruszajacy ten temat

Naukowcy podkreślają, że tytoń, jak żadna inna substancja psychoaktywna, wywarł ogromny wpływ na losy ludzkości. Dlatego tak ważne jest odkrycie tajemnicy związanej z najwcześniejszym jego spożyciem. Ta wiedza pozwoli nam dołożyć kolejne puzzle do układanki zwanej historią rozwoju ludzkości.

Najnowsze badania okazują się być sensacyjne na skalę światową. Na stanowisku archeologicznym Wishbone, w stanie Utah w USA, odkryto bowiem ślady świadczące o tym, że tytoń w tym miejscu spożywano aż 12 300 lat temu. To przełomowe odkrycie, gdyż dotychczas świat naukowy uważał, że miało to miejsce aż 9000 lat później, czyli zaledwie 3300 lat temu.

Pokazuje to dobitnie, jak wiele fascynujących tajemnic skrywa przed nami historia ludzkości. A jest czego szukać, ponieważ chociaż tytoń można uważać za coś nieistotnego, szczególnie dla ludzi, którzy nie stosują używek, to jednak wywarł on niebagatelny wpływ na kształtowanie globalnego handlu i ludzkiego zdrowia aż po obecne czasy.

Niestety, naukowcy wciąż dokładnie nie wiedzą, skąd tytoń wziął się w Ameryce. Uważa się, że roślina mogła już tam istnieć od milionów lat, a po przybyciu pierwszych ludzi, co miało miejsce ok. 16 tysięcy lat temu, zaczęli go stosować jako psychodelik. Na razie jednak nie można tego potwierdzić na stanowiskach archeologicznych.

Badania prowadzone są na stanowisku archeologicznym Wishbone, które znajduje się na terenie Pustyni Wielkiego Jeziora Słonego w Utah. Naukowcy tłumaczą, że 12 000 lat temu na tym obszarze znajdowały się bagna zamieszkiwane przez społeczności o charakterze zbieracko-łowieckim. Badacze są pewni, że wówczas stosowali oni powszechnie tytoń, gdyż odkryli tam jego cztery zwęglone nasiona.

Teraz naukowcy planują w dalszym ciągu prowadzić badania na stanowisku w Wishbone, a także rozpocząć na innych, bardziej odległych terenach. Chcą oni potwierdzić swoje przypuszczenia, że ludy mogły stosować tytoń już 16 000 lat temu. Kolejne odkrycia pozwolą również poznać historię handlu i transportu towarów po Amerykach.

Czytaj więcej na https://geekweek.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: