Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Illuminati Cardgame
Posted by Enigma2021
212 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Polska zaczęła dostarczać uchodźców do granicy białoruskiej

Rate this post
Przejście graniczne między Polską a Białorusią - Sputnik Polska, 1920, 13.08.2021
Państwowy Komitet Graniczny Białorusi oświadczył, że Polska zaczęła dostarczać nielegalnych migrantów ze swojego terytorium do granicy białoruskiej.
Zaznaczono, że są oni przywożeni pojazdami używanymi przez polskie siły zbrojne.

Dziś, 13 sierpnia, z Polski na białoruską granicę została przewieziona grupa cudzoziemców. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Bielanach. Należy zaznaczyć, że tego typu pojazd nie jest wykorzystywany przez polską straż graniczną, lecz należy do Sił Zbrojnych RP – poinformował Państwowy Komitet Graniczny Białorusi.

Do komunikatu dołączono wideo, na którym widać, jak duża grupa osób wychodzi z samochodu ciężarowego, który zatrzymał się na piaskowej drodze w lesie.
Straż graniczna Białorusi już wielokrotnie informowała o przymusowym wydaleniu migrantów m.in. przez Litwę na sąsiednie terytorium, przy czym wielu z nich, głównie obywateli Iraku, było rannych. 4 sierpnia rzecznik Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi Anton Byczkowski powiedział w rozmowie ze Sputnikiem, że w nocy na granicy z Litwą znaleziono migranta w ciężkim stanie, który później zmarł. Zmarły był obywatelem Iraku. Komitet Śledczy Białorusi wszczął sprawę karną na podstawie artykułu „zabójstwo”. Następnie na polecenie prezydenta Alaksandra Łukaszenki, wzmocniono ochronę granicy państwowej kraju.
Wczoraj szef MSWiA Mariusz Kamiński napisał na Twitterze, że sytuacja na granicy z Białorusią jest pod kontrolą dzięki służbom, które w profesjonalny sposób o to dbają. Dodał, że mimo wszystko Polska jest gotowa na każdy scenariusz rozwoju sytuacji. Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 522 osoby za nielegalne przekroczenie polsko – białoruskiej granicy.
Trudna sytuacja panuje również na łotewskiej granicy. Łotewska Straż Graniczna poinformowała, że w ciągu jednego dnia uniemożliwiła 101 nielegalnym migrantom przekroczenie granicy państwowej z Białorusią. „W ciągu minionej doby Państwowa Straż Graniczna Łotwy uniemożliwiła 101 nielegalnym migrantom wjazd na terytorium republiki od strony Białorusi” – czytamy w komunikacie prasowym straży granicznej. Jak podkreślono, w ciągu doby żadnemu z nielegalnych migrantów nie udało się dostać na Łotwę.

Kryzys migracyjny

Wcześniej Polska i Litwa zaapelowały do Unii Europejskiej o zaostrzenie działań wobec Białorusi w związku z wywołanym – ich zdaniem – przez Mińsk kryzysem migracyjnym w regionie. Od początku roku na litewsko-białoruskiej granicy zatrzymano ponad 4 tys. nielegalnych migrantów. To prawie 50 razy więcej niż w całym 2020 roku.
Migranci podejmują również próby przedostania się do Polski przez Białoruś. Pod koniec maja prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział, że jego kraj stanowił przeszkodę dla nielegalnych migrantów w dotarciu do sąsiednich państw, ale biorąc pod uwagę polityczną presję z strony Zachodu, Mińsk zastanowi się, czy warto to kontynuować.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: