Jacek Międlar fot. PAP Maciej Kulczyński

Jacek Międlar fot. PAP Maciej Kulczyński

Dziennikarka pisząca dla Jewish.pl cieszy się z zatrzymania Jacka Międlara. Twierdzi, że to „dobry prezent” na Chanukę.

Katarzyna Markusz najwyraźniej cieszy się z faktu zatrzymania Jacka Międlara.

– Zatrzymanie byłego księdza Jacka M. przez ABW za szerzenie nienawiści do Żydów to dobry prezent na Chanukę. – napisała na swoim koncie na Twitterze.

Wpis Katarzyny Markusz redaktora naczelnego Jewish.plWpis Katarzyny Markusz redaktora naczelnego Jewish.pl

Dziennikarka jest redaktorem naczelnym portalu Jewish.pl, pisuje także dla jta.org (Jewish Telegrafic Agency).

– To już wiecie co jest najlepszym prezentem na chanukę. Ciekawe czy w latach stalinizmu też padały takie dowcipady wśród polskich Żydów -skomentował wpis Markusz Tomasz Sommer z „Najwyższego Czasu!”.

Tomasz Sommer@1972tomek

To już wiecie co jest najlepszym prezentem na chanukę. Ciekawe czy w latach stalinizmu też padały takie dowcipady wśród polskich Żydów. https://twitter.com/KasiaMarkusz/status/1205455873113505793 

Katarzyna Markusz@KasiaMarkusz

Zatrzymanie byłego księdza Jacka M. przez ABW za szerzenie nienawiści do Żydów to dobry prezent na Chanukę.

Zatrzymanie Jacka Międlara przeprowadzono dziś rano we Wrocławiu. W operacji uczestniczyli funkcjonariusze ABW z długą bronią.

Zatrzymanie nastąpiło w związku z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto – poinformował PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Na zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej głos w tej sprawie zabrali posłowie Konfederacji Grzegorz Braun, Artur Dziambor i Michał Urbaniak.

– Czy istotnie mamy do czynienia z zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego, które uzasadniają tego typu działania? – pytał Braun.

Zwrócił uwagę na kontekst sytuacyjny, czyli zapowiedzianą na dzisiejsze popołudnie demonstrację we Wrocławiu w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego do udziału w której zachęcał Jacek Międlar.

– Czy Wrocław nie ma stać się przypadkiem areną prowokacji? – zapytał poseł Braun.

Źródło: Twitter/PAP/nczas

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to