IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
722 views

Zamiast piwa, wino w puszkach. Amerykanie zmieniają nawyki

W Stanach Zjednoczonych spada sprzedaż piwa, ale na popularności zyskują za to alternatywne trunki, w tym wino w puszce oraz gotowe koktajle alkoholowe – informuje portal CNN.

W 2018 roku konsumpcja alkoholu w USA zmniejszyła się trzeci rok z rzędu – wynika z badań IWSR Drinks Market Analysis. Portal CNN ocenia, że za taki obrót spraw „winić należy piwo”.

Zamiast piwa, wino w puszkach. Amerykanie zmieniają nawykiKonsumpcja alkoholu w USA zmniejszyła się trzeci rok z rzędu, a za taki obrót spraw „winić należy piwo”. (Fot. Getty Images)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od października 2018 roku do października 2019 roku – według firmy Nielsen – sprzedaż piwa produkcji krajowej spadła w Stanach Zjednoczonych o 4,6 proc. Zmniejszony popyt odnotowuje się również na rynku piw rzemieślniczych, w których reklamy browary przeznaczyły znaczne środki.

Dla pijących bardziej ciekawe są obecnie „nowe marki i kreatywne pomysły” na rynku alkoholowym – odnotowuje CNN. Wśród nich prym wiedzie wino w plastikowych puszkach. Jego sprzedaż wzrosła w USA w ciągu roku o ponad 70 proc.

Na popularności zyskują też przygotowane wcześniej koktajle alkoholowe. Rośnie też rynek whiskey i tequili.

zrodlo:londynek.net
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: