Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
442 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1032 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
813 views

„Wszelkie kontakty z ORDLO mają na celu legitymizowanie zbrodni Rosji w Donbasie – Ministerstwo Spraw Zagranicznych”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zdecydowanie potępia próby jakichkolwiek kontaktów z tzw. Republikami z tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy – powiedziała rzecznik MSZ Kateryna Zelenko, komentując spotkanie głowy Komitetu Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Komisji Ochrony Zdrowia, z frakcji „Alternatywa dla Niemiec” Bundestagu, członka PACE Ulricha Oehme z przedstawicielami ORDLO w Mińsku.

Wszelkie kontakty z ORDLO mają na celu legitymizowanie zbrodni Rosji w Donbasie - Ministerstwo Spraw Zagranicznych

„Zdecydowanie potępiamy próby jakichkolwiek kontaktów z tak zwanymi republikami z tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy. Kontakty te, choć zamaskowane jako „mediacje”, w żaden sposób nie będą ułatwiać osiągnięcie pokoju, a wręcz przeciwnie – będą szkodliwe – zmierzające do legitymizacji zbrodni Rosji przeciwko suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i ogólnie prawa międzynarodowego ”- powiedziała Zelenko.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podkreśliła, że ​​formuła ustanowienia pokoju na Ukrainie jest bardzo prosta – wycofanie wojsk z Rosji i przywrócenie kontroli granicy państwowej przez Ukrainę.

„Stanowisko to popiera rząd niemiecki, którego wysiłki na rzecz rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w Donbasie są bardzo cenione na Ukrainie. Wszelkie prowokacje apologetów agresywnej polityki Rosji są postrzegane na Ukrainie jako współudział w zbrodni” – podsumowała rzecznik MSZ.

Według rosyjskich mediów, 15 grudnia szef Komitetu Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Komisji Ochrony Zdrowia frakcji Alternatywa dla Niemiec, członek PACE Ulrich Oehme uczestniczył w spotkaniu w Mińsku z przedstawicielami ORDLO, na którym oświadczył, że podczas sesji styczniowej PACE zainicjuje inicjatywę zaangażowania się w negocjacje, w formacie normandzkim, przedstawicieli niektórych regionów Doniecka i Ługańska.

zrodlo:ukrinform.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: