Winnicki na mównicy sejmowej fot. NCzasTV
Winnicki na mównicy sejmowej fot. NCzasTV

Czy skandal wokół szefa NIK rzeczywiście jest największą aferą III RP? Kto powinien pożegnać się ze stanowiskiem za dopuszczenie do niej?

– Tym, który na pewno powinien podać się dzisiaj do dymisji jest pan Mariusz Kamiński, odpowiedzialny za służby specjalne – ocenił poseł Konfederacji Robert Winnicki w TVP info. W jego ocenie służby w Polsce nie działają.

W programie „Woronicza 17” poseł Konfederacji ocenił, że afera Banasia to „kryzys państwa”. Nie uważa jednak, by była to największa afera III RP.

– Jeśli zarzuty stawiane panu Banasiowi są prawdziwe, to oczywiście fatalnie (…), ale po latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych oraz tym wszystkim, co działo się w ostatnim trzydziestoleciu, grubą przesadą jest nazwać tę aferę największą aferą III RP – podkreślił Winnicki.

Poseł dodał, że Banaś ma prawo mieć pretensje do strony rządzącej. Z kolei największą aferą w jego ocenie jest to, że państwo i służby specjalne nie działają i nie zapobiegają takim wydarzeniom.

– Powiem szczerze, że jestem w stanie go trochę zrozumieć, bo ma prawo mieć teraz pretensje do sfery rządzącej: jeśli byłem winny czemukolwiek, no to ileś funkcji po drodze pełniłem, służby mnie kontrolowały... – mówił na antenie TVP info poseł Konfederacji.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: TVP info