Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

„Twitter, Facebook zakazują fałszywych użytkowników; niektóre miały zdjęcia stworzone przez AI”

NEW YORK (AP) – Twitter zidentyfikował i usunął prawie 6000 kont, które według niego były częścią skoordynowanych wysiłków saudyjskich agencji rządowych i osób prywatnych w celu realizacji geopolitycznych interesów kraju.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oddzielnie Facebook powiedział, że usunął setki kont, grup i stron powiązanych z nieautentycznym zachowaniem z dwóch oddzielnych grup, z których jedna pochodzi z Gruzji, a druga z Wietnamu i była skierowana do osób zarówno w Wietnamie, jak i USA

Facebook powiedział, że niektóre konta wykorzystują zdjęcia profilowe wygenerowane przez sztuczną inteligencję i przebrane za Amerykanów. Jest to jedna z pierwszych takich prób dezinformacji, które wykorzystują materiał generowany przez AI.

Firmy technologiczne zintensyfikowały wysiłki na rzecz walki z dezinformacją na temat swoich usług przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi w USA. Po wyborach w 2016 roku Rosjanie zbankrutowali tysiące fałszywych reklam politycznych, by siać niezadowolenie wśród Amerykanów.

Ogłoszenia na Twitterze i Facebooku podkreślają, że obawy dotyczące dezinformacji nie ograniczają się do Stanów Zjednoczonych i Rosji.

W poście na blogu w piątek Twitter poinformował, że usunięte konta saudyjskie wzmacniają wiadomości przychylne władzom saudyjskim, głównie poprzez „agresywne upodobania, retweetowanie i odpowiadanie”. Podczas gdy większość treści była w języku arabskim, Twitter powiedział, że tweety nasilają również dyskusje na temat sankcji w Iranie i występy saudyjskich urzędników rządowych w zachodnich mediach.

„Rządy rozpoczęły kampanie wpływowe w taki sam sposób, jak przedsiębiorstwa komercyjne rozpoczynają kampanie sprzedaży detergentów lub samochodów” – powiedział James Ludes, ekspert obrony narodowej, który uczy stosunków międzynarodowych i polityki publicznej na Uniwersytecie Salve Regina na Rhode Island.

Powiedział, że rosyjskie wysiłki w 2016 r. Pokazały, że „można faktycznie zmienić nastawienie społeczne poprzez ukierunkowane wykorzystanie mediów społecznościowych”.

Podczas gdy próby wykorzenienia kampanii mogą wydawać się grą z walenia w dupę, powiedział, że firmy przynajmniej wykazały postępy w podejmowaniu kroków w celu zidentyfikowania i wyodrębnienia kampanii manipulacji prowadzonych przez obce mocarstwa.

Twitter zaczął archiwizować tweety i media, które uważa za związane ze znanymi operacjami informacyjnymi wspieranymi przez państwo w 2018 roku. W sierpniu zamknął 200 000 chińskich kont, które atakowały protesty w Hongkongu .

5929 kont usuniętych i dodanych do archiwów jest częścią większej grupy 88 000 kont zajmujących się „spamowaniem” w szerokim zakresie tematów. Ale Twitter nie ujawnia ich wszystkich, ponieważ niektóre z nich mogą być legalnymi kontami przejętymi przez hakowanie.

Konta na Twitterze były powiązane z firmą marketingu społecznościowego w Arabii Saudyjskiej o nazwie Smaat, która zarządzała wieloma departamentami rządowymi w Arabii Saudyjskiej. Konta wykorzystywały zautomatyzowane narzędzia innych firm do zwiększania treści o charakterze niepolitycznym na dużą skalę. Twitter powiedział, że aktywność została wykorzystana do zamaskowania manewrów politycznych tych samych kont.

Samuel Woolley, profesor na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, który bada dezinformację, powiedział, że chociaż kampania saudyjska używa podstawowych technik manipulacji, w tym użycia polubień i retweetów w celu złudzenia popularności, wielkość i skala kampanii były niezwykłe. Obecność tysiąca armii saudyjskich kont pokazuje również, że firmy społecznościowe nadal nie mają dobrego rozwiązania, powiedział, pomimo postępów w identyfikowaniu kont wspieranych przez państwo.

„To jasne, że musimy coś z tym zrobić” – powiedział. „Nie może być tak po fakcie. Musimy polepszyć wykrywanie w czasie rzeczywistym. ”

Wiadomości pozostawione urzędnikom saudyjskim w Rijadzie, Arabii Saudyjskiej i ambasadzie kraju w Waszyngtonie nie zostały natychmiast zwrócone.

Rząd saudyjski stosował różne taktyki do kontrolowania mowy i powstrzymywania reformatorów i innych przed organizowaniem się, w tym zatrudniania armii trolli w celu nękania i zastraszania użytkowników online. Aresztował również i uwięził użytkowników Twittera.

We wrześniu Twitter zawiesił konto byłego najwyższego doradcy księcia, Sauda al-Qahtaniego, który był również dyrektorem federacji bezpieczeństwa cybernetycznego. Podobnie jak w przypadku piątkowego ogłoszenia, Twitter stwierdził, że konto naruszyło zasady manipulacji platformą firmy.

W ubiegłym miesiącu dwóch byłych pracowników Twittera zostało oskarżonych o działanie jako agenci Arabii Saudyjskiej bez rejestracji w rządzie USA. Skarga szczegóły skoordynowanego wysiłku przez Arabię urzędników państwowych do rekrutacji pracowników w mediach społecznościowych olbrzymich zajrzeć do prywatnych danych z konta Twitter, w tym adresów e-mail powiązany z kont i adresy protokołu internetowego, które mogą dać się lokalizacji użytkownika.

Jeśli chodzi o działania Facebooka, Facebook powiedział, że grupa Gruzji była skierowana do odbiorców krajowych, a grupa wietnamska koncentrowała się głównie w Stanach Zjednoczonych, a także odbiorców mówiących po wietnamsku, hiszpańsku i chińsku na całym świecie.

Firma powiedziała, że utworzyli sieci kont, aby wprowadzić innych w błąd co do tego, kim byli i co robili. Firma twierdzi, że w celu uniknięcia wykrycia wykorzystali połączenie fałszywych i rzeczywistych kont osób w USA do zarządzania stronami i grupami.

„Robimy postępy w zwalczaniu tego nadużycia, ale, jak powiedzieliśmy wcześniej, jest to ciągłe wyzwanie”, powiedział Nathaniel Gleicher, szef polityki bezpieczeństwa Facebooka w poście na blogu.

___

Autorzy AP David David Klepper w Providence na Rhode Island i Aya Batrawy w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: