Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
445 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
814 views

Trump, przywódca Paragwaju rozmawia o korupcji, Wenezuela

WASHINGTON (AP) – Współpraca w walce z korupcją i przestępczością zorganizowaną była wysoko na porządku dziennym piątkowego spotkania prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Mario Abdo Benítezem z Paragwaju.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Dużo pracujemy z Paragwajem w zakresie terroryzmu, narkotyków i handlu. Wiele różnych rzeczy – powiedział Trump, gdy gościł Abdo w Biurze Owalnym. Abdo odpowiedział po angielsku, że jego wizyta w Białym Domu była „wielkim zaszczytem” zarówno dla jego kraju, jak i Ameryki Łacińskiej.

Na początku tego tygodnia Departament Sprawiedliwości i FBI utworzył zespół do pracy nad tym problemem z władzami z Paragwaju. Oczekuje się także, że będą rozmawiać o handlu i sytuacji w Wenezueli, gdzie Stany Zjednoczone poparły sprzeciw wobec odrzuconego autorytarnego przywódcy Nicolasa Maduro.

Administracja Trumpa zalicza Abdo do swoich sojuszników w regionie. W sierpniu wyraził uznanie dla Paragwaju za wyznaczenie Hezbollahu, Al-Kaidy, ISIS i Hamasu jako organizacji terrorystycznych.

Ojciec Abdo przez ponad 25 lat był sekretarzem prywatnym generała sił zbrojnych gen. Alfredo Stroessnera, który rządził Paragwajem żelazną pięścią w latach 1954–1989. Abdo uzyskał dyplom marketingowy w Stanach Zjednoczonych.

zrodlo:apnews.com

 

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: