IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
724 views

Trump do Banku Światowego ws. pożyczek dla Chin: „Przestańcie!”

Juan i dolar

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że Bank Światowy powinien przestać udzielać pożyczek Chinom.

„Dlaczego Bank Światowy pożycza pieniądze Chinom? Czy to możliwe? Chiny mają dużo pieniędzy, a jeśli nie, to je tworzą. Przestańcie!” — napisał Trump w Twitterze.

Chiny i Stany Zjednoczone od ponad roku są w stanie „wojny handlowej”. Kraje wielokrotnie wprowadzały i zwiększały wzajemne cła handlowe. Spór handlowy między największymi gospodarkami świata negatywnie wpływa na ogólny wzrost gospodarczy.

Dzień wcześniej podsekretarz w Departamencie Obrony USA John Rood oskarżył Chiny o „naruszanie ładu międzynarodowego bazującego na regułach” drogą modernizacji sił zbrojnych.

Wydarzenia… pokazują, że działania Chin, takie jak militaryzacja Morza Południowochińskiego, rozwój potencjału ofensywnego, cybernetycznego i kosmicznego, legalne i nielegalne starania o uzyskanie poufnych lub zaawansowanych technologii podwójnego przeznaczenia celem wsparcia swoich zadań wojennych – wszystko to nie jest zgodne z ładem światowym bazującym na regułach, który przyniósł korzyść wszystkim, w tym Chinom –zeznał Rood przed Kongresem.

sputniknews.com
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: