Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

„Terroryści odpowiedzialni za zamach w Sztokholmie odnaleźli się w Syrii”

Dwóch tadżyckich mężczyzn, którzy prawdopodobnie uczestniczyli w zamachu na ciężarówkę w Sztokholmie w 2017 roku może przebywać w areszcie w Syrii.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Parwiz Saidrahmonow, znany jako Abu Davud i Tojiddin Nazaroj, znany jako Abu Osama Noraki, są poszukiwani w Rosji i Tadżykistanie pod zarzutem terroryzmu. Szwedzcy śledczy stwierdzili, że obaj byli wspólnikami Rachmana Akiłowa, etnicznego Tadżyka z Uzbekistanu, który został skazany na dożywocie za atak sztokholmski, w którym zginęło pięć osób.

Z dwóch jego wspólników jeden uznany został za zmarłego, miejsce pobytu drugiego pozostawało nieznane. Według anonimowych źródeł tadżyckich obaj mężczyźni odnaleźli się w więzieniach w Syrii. Saidrahmonow miał być rozpoznany przez swoją siostrę na filmie z więzienia w mieście Afrin. Z kolei Turcja twierdzi, że drugi z mężczyzn przebywa w areszcie kontrolowanym przez syryjski reżim w mieście Deir ez- Zor. Nie wiadomo, który kraj będzie ubiegał się o ekstradycję terrorystów ale największe szanse miałaby na nią  za względu na przyjazne stosunki z al-Asadem.

Władze tadżyckie uznały Nazarowa za najbardziej niebezpiecznego rekrutera  w Tadżykistanie.

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: