Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
443 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1033 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
813 views

Tego nie wolno prywatyzować!

stop700

W Polsce zatracono priorytety gospodarcze. Wyprzedano wiele branż, sprywatyzowano zakłady, które nigdy nie powinny trafić w ręce prywatne. Państwo w imię ochrony społeczeństwa musi zabezpieczyć gałęzie gospodarcze i bezwzględnie opiekować się nimi. Powinny zostać zapisane w Konstytucji Polski, jako dobro narodowe i prawnie chronione.

Dlaczego?

Aby zabezpieczyć własny byt i przyszłość naszych dzieci.

Poniżej przedstawiam branże/działy gospodarki, które nigdy nie mogą być sprywatyzowane, co nie jest tożsame z ciągłym dofinansowaniem przedsiębiorstw państwowych przez budżet. Każde przedsiębiorstwo musi przynosić określone zyski, jeżeli tak nie jest, to znaczy, że jest źle zarządzane.

Inwestować w armie i naprawić służby specjalne

Mamy podłe czasy. Ten kraj jest bezpieczny, który skutecznie odstraszy przeciwników. Tym straszakiem jest ilość i jakość armii wraz z wyposażeniem. Polska w ostatnich latach została skutecznie rozbrojona. Przeszkoleni mówcy medialni używają w kółko tego samego argumentu: „po co nam armia skoro należymy do NATO”.

Osoby, które znają prawdziwą historię wiedzą, że te słowa są zdradą Polski. W najważniejszych potyczkach historycznych sojusznicy splunęli nam w twarz i bez żadnych skrupułów zdradzili. Tak było w 1939 roku, w Powstaniu Warszawskim, w Jałcie, w 1981 roku, w 1989 roku.

Zawsze w każdym ważnym wydarzeniu historycznym, było pełno zdrajców i sprzedawczyków opłacanych przez wschód lub/i zachód. Doświadczenie z ochroną mocarstw mamy dramatyczne: miliony ofiar i dzisiejszy stan portfeli. Dlatego państwo musi zbudować silną armię, inwestować w zakłady zbrojeniowe.

Jakim prawem sprzedano PZL Mielec, który przez wiele lat budował samoloty?

Zamiast sprzedawać przedsiębiorstwo korporacji „Sikorsky”, rząd powinien dofinansować projekt Iryda – samolot szkolno-bojowy i ulepszyć zarządzanie firmą.

Przykładów niszczenia polskiego przemysłu jest mnóstwo.

Dzisiaj, naszym zadaniem jest odbudować branżę, która musi wspierać działania polityczne i ekonomiczne.

Kolejna sprawa związana z armią to służby specjalne. Należy je zdelegalizować, winnych za niszczenie gospodarki osądzić i budować nowe służby, które będą chronić gospodarkę, politykę i Polaków. Obecnie, służby specjalne mają w garści wielu polityków, którymi dyrygują według własnych potrzeb.

Szkolnictwo i służba zdrowia

Szkolnictwo zostało zbudowane na kłamstwach historycznych, ekonomicznych, zdrowotnych. Z uczelni wychodzą pokraczne mózgi, które potakują korporacjom międzynarodowym, bankom i kartelom farmaceutycznym. Nie jesteśmy w stanie zbudować zdrowej gospodarki, kiedy szkoły ekonomiczne kształcą mózgi korporacyjne.

Studenci po studiach ekonomicznych nie znają ekonomii, tylko jakieś bzdury teoretyczne!

Studenci po szkole medycznej umieją wyleczyć tylko część chorób dotykających człowieka.  Nie dlatego, że są nieudacznikami, tylko dlatego, że państwo dopuściło do uczelni korporacje farmaceutyczne. Lekarze poddali się systemowi, który niesie śmierć i tworzy nieznane choroby.

Wyśmiewane są naturalne metody leczenia, jak kuracje witaminą C czy amigdaliną. Szkolnictwo i służba zdrowia musi być finansowana przez państwo i chroniona przed wpływami karteli medycznych. Gdybyśmy oczyścili branże medyczną z wpływów korporacyjnych i zainwestowali w uczciwe badania, to koszty na służbę zdrowia spadłyby radykalnie. Moglibyśmy odrzucić przesadnie drogie i nieskuteczne leki, a leczyć naturalnymi metodami, które w latach 60-80-tych były skutecznie stosowane. Metody są opisane i zbadane, wystarczy je tylko wdrożyć.

Energetyka to skarb narodu

Nie można prywatyzować branży węglowej, jak i wiele innych surowców. Węgiel to nasz gwarant bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw i rodzin. Tylko głupi powie, że prywatny właściciel może zarobić na wydobywaniu węgla, a państwo nie jest w stanie tego zrobić.

Takie wypowiedzi medialne o prywatyzacji sektora węglowego powinny być uznane za zdradę Polski.

Każde przedsiębiorstwo, które ma monopol można uzdrowić, czyli wypracować zyski. Przecież węgiel to w Polsce monopol na produkt grzewczy. Powinien być tańszy od opału jakim jest gaz.

Co należy zrobić?

To co proponowałem => „Dlaczego niszczą polski węgiel?„.

Założyć całkiem nową instytucje, niezależną od wpływów branży węglowej. Powinna ona mieć wyższe prawa od prezesów i Rad Nadzorczych kopalń. Następnie należy zlikwidować wszystkich pośredników w sprzedaży węgla i kupna produktów dla kopalń. Wyprzedać wszelkie niepotrzebne, niezwiązane z branżą inwestycje, jak hotele, uzdrowiska itd.

Po tych działaniach pozwólmy spokojnie pracować górnikom i zarządcom kopalń. Dajmy im czas.

Co ze związkami zawodowymi?

Jeżeli będą przeszkadzać i nie będą wspierać zmian to należy je rozwiązać. Związki zawodowe są potrzebne wtedy, kiedy realnie wspierają całe przedsiębiorstwo.

Branża finansowa

Zostawiłem na końcu branże finasowo-ekonomiczną, ale jest to gałąź rynku numer jeden w Polsce i na świecie. Bez ochrony złotówki, finansów przedsiębiorstw i rodzin, wszelkie działania nie mają sensu. Gospodarka to ekonomia i nie można jej pozostawić w rękach prywatnych. Doskonale o tym wiedzą kredytobiorcy, którzy biorą lub będą zmuszeni brać nowe kredyty na spłatę starych. Nazywa się to pułapka kredytowa. Nigdy do tego nie doszłoby, gdybyśmy zbudowali PSB – Polski System Bankowy.

Na czym on polega?

Na zbudowaniu NIDPI – Narodowa Instytucja Druku Pieniądza i Inwestycji, czyli branży opartej na emisji/druku pieniądza. NIDPI przekazuje finanse dla powstałych w całym kraju placówek, które udzielają pożyczek z wykluczeniem odsetka i kreacji pieniądza. Tworzymy PSB w oparciu o uczciwe badanie wskaźników ekonomicznych jak przykładowo: podaż pieniądza i wzrost/spadek cen. Wzrost gospodarczy jest wynikiem działania, a nie efektem do którego na siłę dążymy.

Najważniejszym parametrem, który decyduje o wynagrodzeniach jest podaż pieniądza!!!

Dlaczego media i ekonomiści nie mówią nic o tym parametrze?

Ponieważ został przejęty przez banki. Mówił o tym Marek Belka w lipcowy sprawozdaniu sejmowym.

Placówki NIDPI nie tylko udzielają pożyczek, ale równeż przejmują depozyty od społeczeństwa i firm.

Tutaj uwaga!

Depozyty mają pokrycie w pieniądzu w 100%. Dzisiaj banki posiadają tylko 3,5% depozytów klientów banku. To jest skandal i kolejne wykorzystanie społeczeństwa.

Gwarancją stabilności finansowej państwa i Kowalskiego jest wdrożenie: NIDPI, PSP i PSM – Polski System Monetarny.

Nadchodzą wybory…

Nadchodzą podwójne wybory. Politycy będą pleść kłamstwa i rozdawać kiełbasę wyborczą. Frankowicze, górnicy, rolnicy i inne grupy nie są naszymi wrogami. Nie kupuj takich paszkwili medialnych, w których wylicza się ile pieniędzy będzie kosztowało państwo, spełniając żądania górników czy kredytobiorców.

To są sztuczki, propaganda, która ma osłabić naszą walkę o sprawiedliwość.

Chcą nas skłócić. Chcą napuścić jedną grupę na drugą, bo wtedy sami się pozabijamy.

To są cwaniaki. Wspierajmy się razem, bo wtedy dopiero pęknie układ okrągłego stołu.

Robert Brzoza

MonitorowanieRynku.pl

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: