Policyjni technicy przy posesji, na której Marcel C. zamordował rodziców i 7-letniego brata / Fot. PAP
Policyjni technicy przy posesji, na której Marcel C. zamordował rodziców i 7-letniego brata / Fot. PAP

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich aresztował na trzy miesiące Marcela C. (18 l.), który jest podejrzany o zabójstwo rodziców i 7-letniego brata. „Super Express” zrekonstruował przebieg makabrycznej zbrodni.

Straszna zbrodnia wstrząsnęła Ząbkowicami Śląskimi na Dolnym Śląsku. 18-letni Marcel C. zadzwonił na policję i przez telefon powiedział, że „ktoś włamał się do domu, w którym mieszka z rodzicami i zamordował trzy osoby”.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce to znaleźli zwłoki trzech osób – rodziców i 7-letniego brata dzwoniącego Marcela. Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że w trakcie przesłuchania 18-latek przyznał się do zabójstwa członków swojej rodziny. Wskazał również miejsce, w którym ukrył narzędzie zbrodni, czyli siekierę.

Jak Marcel zamordował swoich rodziców i brata?

„Super Express” zrekonstruował przerażającą zbrodnię. Marcel C. siekierą zabił rodziców, 48-letnich Katarzynę i Tomasza, oraz 7-letniego brata Kacpra.

18-latek poczekał, aż rodzice się położą. Gdy już spali, zakradł się do ich sypialni i zadał im ciosy siekierą. Ile ciosów wymierzył? Nie ujawniono, ale ponoć było ich sporo, a miejsce zbrodni przypominało prawdziwą rzeźnię.

Mając już na sumieniu rodziców, poszedł do pokoju swojego młodszego braciszka. Chłopca również zaatakował przy użyciu siekiery.

Po dokonaniu zbrodni Marcel zaczął demolować pokoje, pozorując włamanie.

Dlaczego Marcel zamordował rodzinę?

W czasie popełniania tej strasznej zbrodni Marcel nie był pod wpływem żadnych substancji odurzających. 18-latek nie miał też złej opinii wśród sąsiadów i kolegów.

Możliwe, że motywem zbrodni były pieniądze, choć wciąż nie znamy szczegółów, a śledztwo wciąż trwa. Chłopak zabrał z domu pieniądze w różnych walutach (równowartość ok. 10 tys. zł), które prawdopodobnie miały mu pomóc w ucieczce za granicę.

Źródło: Super Express/wp.pl/PAP/NCzas.com

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to