TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Farage: Soros przegrał w Wielkiej Brytanii

Brexit był głównym czynnikiem decydującym o wyniku wyborów w Wielkiej Brytanii, ale przywództwo Jeremy’ego Corbyna w Partii Pracy było również jego częścią – powiedział węgierskiemu dziennikowi “Magyar Hirlap” lider Partii Brexitu, Nigel Farage.

Jak zaznaczył brytyjski polityk, jego slogan brzmiał „Kraj przed partią” i podkreślił, że strategia ta okazała się skuteczna w „zasadniczo zabiciu” kampanii Liberalnych Demokratów w kilku regionach, w których starli się oni z Torysami.

Farage przypomniał, że George Soros „bardzo się starał”, aby doprowadzić do drugiego referendum, ale nie udało mu się „zrealizować swojego globalistycznego planu”.

Zapytano go także o list premiera Węgier Viktora Orbana do Borisa Johnsona, w którym gratulował on swojemu brytyjskiemu odpowiednikowi „udanego egzekwowania woli swojego narodu, który chce zabezpieczyć swoją suwerenność poza Unią Europejską”. Według Farage’a Orban „miał całkowitą rację”.

– Chcemy walczyć o naszą suwerenność poza UE, podczas gdy pan Orban walczy o nią w UE i jest to duże wyzwanie – powiedział.

dzienniknarodowy.pl