UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Słowaccy politycy stchórzyli! Nie chcą poprawić ochrony życia nienarodzonych

płód zdj. ilustracyjne
płód zdj. ilustracyjne

Zabrakło dosłownie kilku głosów, aby dokonać zmian w słowackim prawie, które poprawiłyby ochronę życia nienarodzonych. W czasie obrad Rady Narodowej Republiki Słowackiej obecnych było 123 deputowanych spośród 150, jednakże to głosy wstrzymujących się przesądziły o losie inicjatywy.

Projekt zmian w prawie zgłoszony został przez Evę Smolíkovą, Magdalénę Kuciaňovą i Evę Antošovą – parlamentarzystki z ramienia Słowackiej Partii Narodowej. Pod ich inicjatywą podpisali się również przedstawiciele innych ugrupowań.

Proponowane zmiany dotyczyły wprowadzenia obowiązku pokazania przez lekarza kobiecie rozważającej poddanie się aborcji zdjęcia dziecka z badania ultrasonograficznego, a także zakazanie promowania aborcji. Ponadto wprowadzone miały zostać pouczenia o negatywnych skutkach zabicia nienarodzonego dziecka, o roli i znaczeniu macierzyństwa, a także poinformowanie o działalności organizacji zajmujących się pomocą kobietom w ciąży.

Słowaccy parlamentarzyści zdecydowali jednak, że zmiany te nie zostaną wprowadzone. Nie bez znaczenia na pewno był fakt, że w przyszłym roku w tym kraju odbędą się wybory parlamentarne. Ostateczne wyniki głosowania przedstawiają się następująco: 59 głosów za, 24 przeciw oraz 40 osób wstrzymało się od wyrażenia swojego zdania.

Procedowane zmiany legislacyjne zaniepokoiły instytucje Unii Europejskiej. Komisarz Rady Europy ds. Praw Człowieka Dunja Mijatovič wystosowała list, w którym zaapelowała do posłów Rady Narodowej Republiki Słowackiej o zaprzestanie prac nad projektem.

Źródło: Pravda.sk, Tyžden.sk, Teraz.sk, TV Noviny.sk, Nový čas.sk

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: