Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
460 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
824 views

” Sieci hotelowe ignorują handel ludźmi…..”

COLUMBUS, Ohio (AP) – Prawnicy reprezentujący ofiary handlu ludźmi chcą, aby jeden sędzia federalny nadzorował wiele procesów sądowych, twierdząc, że duże sieci hotelowe ignorują handel ludźmi w ich lokalach.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Adwokaci zwrócili się do panelu federalnego o połączenie co najmniej 21 takich postępowań toczących się w 11 stanach w jedną sprawę przed sądem federalnym w Columbus, argumentując, że procesy zawierają te same podstawowe zarzuty.

„Handlarze ludźmi czerpali korzyści z odmowy przyjęcia przez branżę hotelarsko-gastronomiczną standardów branżowych oraz zasad i procedur przeciwdziałających handlowi ludźmi, w tym między innymi szkolenia personelu hotelowego w zakresie rozpoznawania oczywistych i dobrze znanych oznak handlu seksualnego, ”Zgodnie z wnioskiem sądu z początku tego miesiąca, który ma na celu konsolidację spraw.

W Columbus kobieta, która była ofiarą handlu ludźmi od miesięcy, pozwała trzy sieci hotelowe, twierdząc, że wiedziała, że była zmuszona do pracy jako prostytutka w pokojach hotelowych przez wiele dni – zmuszona do serwowania do 10 dzieci dziennie – ale pracownicy hotelu nie nic nie robić.

Pozew mówi, że personel hotelu przeoczył łatwo zauważalne oznaki handlu ludźmi, w tym pojemniki na śmieci pełne prezerwatyw, zapłatę za pokoje w gotówce i odmowę usług sprzątania.

„Pomimo jej desperackich próśb i krzyków o pomoc, po tym, jak została pobita lub udławiona w hotelach oskarżonych, personel hotelu zignorował ją i nie zrobił nic, aby zapobiec ciągłym i oczywistym torturom, które przeżyła, gdy regularnie była ofiarą handlu ludźmi w hotelu oskarżonych właściwości ”, zgodnie z pozwem z 9 marca.

W Wirginii w 2012 r. Kobieta powiedziała, że została przemycona z hoteli należących do Wyndham Hotels – takich jak Super 8 w Hampton w stanie Wirginia – przez mężczyznę, z którym szukała schronienia po bezdomności. Kobieta była zmuszana do dokonywania aktów seksualnych na mężczyznach co najmniej siedem razy dziennie, ale czasami dwa razy więcej, a jej handlarz płacił personelowi hotelu, by spojrzał w drugą stronę, jak twierdził pozew z 2 grudnia.

Mężczyźni, wielu z nich powtarza klientów, weszli przez frontowe lobby.

„Przez cały czas czułem się niewidzialny”, powiedziała 32-letnia kobieta The Associated Press. „To była najgorsza część, wiedząc, że ludzie wiedzieli i nikt nie chciał pomóc”.

AP nie identyfikuje ofiar napaści seksualnej.

Przemoc miała miejsce w ciągu 43 dni, dopóki nie uciekła, kiedy jej handlarz zasnął, wyczerpany pobiciem jej, zgodnie z procesem. Kobieta Richmond jest teraz mężatką i pracuje jako dyrektor generalny restauracji.

Firmy wymienione w procesach, w tym Choice Hotels International, Inc., Inter-Continental Hotels Corps. I Wyndham Hotels & Resorts, odmówiły komentarza w sprawie, ale wszyscy powiedzieli, że poważnie podchodzą do kwestii handlu ludźmi i robią wszystko, co mogą, aby zabronić tego. Obejmuje to szkolenie pracowników hoteli w zakresie sposobów identyfikowania handlu ludźmi.

„Potępiamy handel ludźmi w jakiejkolwiek formie”, powiedział Wyndham Hotels w oświadczeniu.

Amerykańskie Stowarzyszenie Hoteli i Mieszkańców twierdzi, że trwa ogólnokrajowa kampania mająca na celu przeszkolenie każdego pracownika hotelu w USA w zakresie rozpoznawania i powstrzymywania handlu ludźmi.

Paul Pennock, prawnik z nowojorskiej firmy Weitz & Luxenberg, która prowadzi starania o konsolidację procesów, około 1500 ofiar handlu ludźmi zatrzymało prawników w różnych procesach.

Powiedział, że ugoda może przynieść miliardy dolarów ze względu na rozmiar problemu i dowody, że hotele od dawna znają handel ludźmi.

„Gdy masz coś takiego, branża hotelarska, która dyktuje prawie wszystko, co dzieje się w hotelu, aż do notesów obok telefonu, musi wziąć to pod uwagę i coś z tym zrobić” – powiedział Pennock.

Decyzja o konsolidacji pozwów spodziewana jest w ciągu kilku tygodni. Skargi zostały złożone w stanie Georgia, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, Nowym Jorku, Ohio, Pensylwanii, Teksasie, Wirginii i stanie Waszyngton.

 

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: