Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
517 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1076 views

„Sąd: Obowiązkowe kieszonkowe, nawet jeśli córka ma 33 lata”

Na dwa miesiące więzienia skazał sąd w Turynie ojca 33-letniej kobiety za to, że przestał jej dawać kieszonkowe w wysokości 260 euro. Według włoskiego sądu, wiek dziecka nie ma znaczenia – mężczyzna musi wspomagać córkę, póki nie osiągnie ona stabilności zawodowej.

Sąd: Obowiązkowe kieszonkowe, nawet jeśli córka ma 33 lataSąd uznał, że mężczyzna wciąż powinien wypłacać swojej córce kieszonkowe, a także oddać to zaległe. (Fot. Getty Images)

Sąd postanowił, że kara zostanie zawieszona, jeśli skazany przekaże córce 3 tys. euro tytułem zaległego kieszonkowego – podał dziennik „La Repubblica”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według sądu, ojciec ma obowiązek pomagać finansowo także dorosłemu dziecku, jeśli ma kłopoty. Mężczyzna przestał dawać kieszonkowe córce przed kilkoma laty, za co podała go do sądu. On argumentował zaś, że nie ma oszczędności i sam jest bez pracy.

Kobieta tłumaczyła, że po uzyskaniu dyplomu z rachunkowości pracowała przez kilka lat dorywczo, a potem na pół etatu zaczęła zarabiać 600 euro. Wtedy zaczęła się też domagać pomocy od ojca. Jest on rozwiedziony z jej matką, z którą ta mieszka. Zaznaczyła, że również pensja w wysokości 786 euro, którą ma teraz, nie wystarcza jej na życie.

Ojciec zapytany przez sędziego, dlaczego przestał wspierać córkę, odparł: „Bo jest dorosła i wiedziałem, że pracuje” – relacjonuje gazeta.

Jak dodaje dziennik, nie przekonało to sądu, który orzekł: mężczyzna musi dawać córce co miesiąc pieniądze.

zrodlo:londynek.net
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: