IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
728 views

„Rosyjski okręt szpiegowski zbudowany w PRL zauważony u wybrzeży USA”

Amerykańska stacja CNN podała, że u południowo-wschodnich wybrzeży  zauważono rosyjski  szpiegowski, który wykonywał „niebezpieczne” i „niekonsekwentne” manewry.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak czytamy, chodzi o okręt „Wiktor Leonow” SSV-175 klasy Wisznia należący do Floty Północnej Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Ten okręt szpiegowski patrolował wody międzynarodowe, ale w pobliżu wybrzeży USA. Z podanych informacji wynika, że rosyjskie okręt ten od 2014 pojawia się u wybrzeży USA praktycznie raz do roku. Tym razem jednak „Wiktor Leonow” miał zachowywać się w sposób „niebezpieczny” i „niekonsekwentny” w pobliżu wybrzeży Karoliny Południowej i Florydy.

Jak podaje CNN, okręt, wciąż prawdopodobnie obecny na tym obszarze, nie używa świateł nawigacyjnych, mimo słabej widoczności, i nie odpowiada na komunikaty statków handlowych próbujących ustalić jego pozycję, by uniknąć zderzenia.

W pobliżu operował amerykański okręt klasy Arleigh Burk „USS Mahan”.

Amerykańska Straż Wybrzeża (US Coast Guard) ostrzegła załogi przepływających tamtędy statków cywilnych o zachowanie „ekstremalnej uwagi” podczas nawigowania na akwenie, na którym znajduje się „Wiktor Leonow”.

Okręt „Wiktor Leonow” został zbudowany w Stoczni Północnej w Gdańsku w latach 80. na zamówienie sowieckiej floty.

Oprac. MaH, themoscowtimes.com, cnn.com

fot. Pixabay License

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: