Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

„Rosyjscy ekolodzy protestują przeciwko importowi odpadów radioaktywnych z Niemiec”

W Sankt Petersburgu, przed centrum handlowym Gostinyj Dwor, przy choince i trzymetrowym Dziadku Mrozie, aktywiści   postawili 11 żółtych metalowych beczek ze znakiem radioaktywności i literami układającymi się w hasło: „Szczęśliwego Nowego Roku”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pod nazwą centrum handlowego na fasadzie aktywiście powiesili też baner ze znakiem radioaktywności. Policja nie interweniowała, a po odejściu protestujących ochrona centrum zabrała beczki i baner.

Był to protest przeciwko wwożeniu do Rosji tzw. uranowych ogonów, czyli odpadów radioaktywnych, z Niemiec. Według Greeanpeace Rosja w tym roku takich odpadów wwieziono do Rosji już ok. 12 tys. ton. W sumie w Rosji składowanych jest, według danych tej organizacji, ponad 1 mln ton odpadów radioaktywnych. Przeciwko ich sprowadzaniu protestuje nie tylko Greenpeace, ale dziesiątki organizacji, zwykli Rosjanie, a nawet lokalni politycy.

11 grudnia deputowani parlamentu lokalnego Sankt Petersburga podpisali wspólną petycję do prezydenta Rosji Władimira Putina, by zabronił rozmieszczania odpadów radioaktywnych w pobliżu miasta.

Telewizja Dożd wyjaśnia, że 18 grudnia do Petersburga ma przybyć kolejna partia „uranowych ogonów”, czyli kontenerów ze zubożonym fluorkiem uranu VI. Statek z 600 tonami odpadów radioaktywnych już wypłynął (12 grudnia) z Amsterdamu. Po przybyciu do Petersburga i rozładowaniu odpady mają być przewiezione do Nowouralska ().

Oprac. MaH, tvrain.ru, svoboda.org

Ilustracja: Pixabay License

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: