Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

„Rosja i Ukraina nie wprowadzą nowego rozejmu w Donbasie, ale będą starały się utrzymywać stary”

Podczas odbywających się wczoraj w Mińsku rozmów Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. uregulowania sytuacji w Donbasie, Rosja i Ukraina podjęły decyzję, aby nie uzgadniać nowego zawieszenia broni, ale utrzymywać to, które ogłoszono w lipcu br. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadim  podczas wywiadu w kanale telewizyjnym „Ukraina 24”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Chcieliśmy osiągnąć zapewnienie [z rosyjskiej strony – red.], że zostanie ogłoszony nowy rozejm. Zamiast tego zdecydowano, że będziemy kontynuować rozejm ogłoszony w lipcu, i uczynimy go lepszym” – powiedział. Przypomniał, że podczas tego rozejmu, od lipca, zginęło w Donbasie 40 osób.

„Dlatego chcieliśmy, aby był to rozejm gwarantowany przez prezydenta Putina. Pamiętamy, po prostu, że kiedyś był rozejm gwarantowany przez prezydenta Federacji Rosyjskiej i nie było ani jednego ostrzału przez 25 dni. Doceniamy taką możliwość, kiedy nasi ludzie nie giną. Liczyliśmy na to. Jednak decyzja nie została podjęta, to znaczy mając informacje z Moskwy, spodziewaliśmy się, że zostanie tam podjęta taka decyzja, ale nie doszło do tego” – wyjaśnił.

Opr. TB, https://24tv.ua/

fot. UNIAN

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: