Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
460 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
824 views

Rezygnacja z mediów społecznościowych nie uszczęśliwia

Wiele badań dowodzi, że korzystanie z mediów społecznościowych negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Jednak najnowsze doniesienia wskazują, że zrezygnowanie z nich nie zwiększa poziomu szczęścia i zadowolenia.

Rezygnacja z mediów społecznościowych nie uszczęśliwiaBadania dowodzą, że korzystanie z mediów społecznościowych negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. (Fot. Getty Images)

Co się stanie, jeśli ludzie odstawią na jakiś czas media społecznościowe? Czy to przyczyni się do zwiększenia ich poziomu szczęścia i ogólnego zadowolenia z życia? Odpowiedzi na te pytania szukał zespół naukowców z University of Kansas pod kierownictwem prof. Jeffrey’a Halla.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Badanie było proste. Naukowcy podzielili uczestników eksperymentu na pięć grup. Jedna z nich mogła korzystać z mediów społecznościowych bez ograniczeń, cztery pozostałe rezygnowały z korzystania z nich przez 7, 14, 21 i 28 dni.

Czy rezygnacja z korzystania z mediów społecznościowych może wpłynąć na wzrost poziomu szczęścia i zadowolenia? (Fot. Getty Images)

Pod koniec badania wszyscy uczestnicy wypełnili kwestionariusz, w którym pytano ich o to, na jakie inne aktywności poświęcili czas. Zostali też poproszeni o wypełnienie ankiety, która miała dostarczyć danych na temat ich poziomu zadowolenia i odczuwania osamotnienia.

Badania wykazały, że poziom szczęścia u osób, które nie korzystały z mediów społecznościowych nie różnił się w znaczącym stopniu od tych, którzy mieli do nich nieograniczony dostęp.

„Czas, w którym uczestnicy mogli swobodnie korzystać z mediów społecznościowych, a dni, w których wstrzymali się od tej aktywności, były nie do odróżnienia pod względem odczuwania osamotnienia, szczęścia czy jakości dnia” – podsumował prof. Hall.

Zamiast spędzać czas na FB może lepiej poczytać książkę? (Fot. Getty Images)

Przyznaje jednak, że ich badanie nie jest pozbawione pewnych ograniczeń, które odnoszą się m.in. do liczebności badanej grupy.

I chociaż badanie wskazuje, że rezygnacja z mediów społecznościowych nie przynosi wielkich korzyści dla zdrowia psychicznego, to można zyskać coś innego – czas, który można poświęcić na rozwijanie pasji, czytanie czy aktywność fizyczną.

zrodlo:londynek.net
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: