Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

„Putin: Ukraina nie ma historycznych praw do Donbasu i Krymu”

Prezydent Rosji Władimir  mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej dla mediów rosyjskich i zagranicznych także to, że Federacja Rosyjska ma obecnie do czynienia z „pierwotnie rosyjskimi terytoriami” w regionie Morza Czarnego i wschodniej części Ukrainy. Odpowiadał w ten sposób na pytanie dotyczące jego stosunku do Włodzimierza Lenina.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Putin obwinił Lenina tym, że w swoich czasach „zaproponował nie federację, ale konfederację”, która następnie pozwoliła grupom etnicznym „uzyskać prawo do odłączenia się od ”. Rosyjski prezydent uważa też, że również terytoria „zostały tak określone, że nie zawsze odpowiadały tradycyjnym miejscom życia niektórych narodów”.

„Podczas tworzenia Związku Radzieckiego pierwotne rosyjskie terytoria, które w ogóle nie miały nic wspólnego z Ukrainą, cały region Morza Czarnego, zachodnie ziemie rosyjskie, zostały przekazane Ukrainie z dziwnym sformułowaniem„ w celu zwiększenia odsetka proletariatu na Ukrainie ”, ponieważ  była terytorium wiejskim” – powiedział.

Dodał, że „to dość dziwna decyzja, ale doszło do niej. To wszystko jest dziedzictwem budowy państwa przez Włodzimierza Ilicza Lenina, a teraz musimy się tym głowić”.

Jakiś czas temu, Putin stwierdził, że Ukraina nie powinna siłą dążyć do odzyskania Donbasu.

Putin twierdził też, że bliżej niezidentyfikowany polski hrabia o nazwisku Potocki wymyślił tożsamość ukraińską.

Jegor Łupan@Jegorupan

Wśród wielu błyskotliwych myśli W. Putina z dzisiejszej konferencji najlepsza jest ta, że „autorem” ukraińskiej tożsamości narodowej jest bliżej nieokreślony hrabia Potocki „znany badacz, naukowiec i pisarz”. Jan Potocki? A może @mwpotocki? 🙂https://www.youtube.com/watch?v=uRAFUSbSTYU 

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Jegor Łupan

Opr. TB, UNIAN, twitter.com

fot. https://donpress.com/

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: