TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polska stanie się celem osadnictwa żydowskiego – pisze na łamach „The Washington Times” prof. Daniel Pipes, amerykański historyk i komentator polityczny urodzony w żydowskiej rodzinie pochodzącej z Polski.

Jest on założycielem i dyrektorem konserwatywnego Forum Blisko-Wschodniego (Middle East Forum). The Middle East Forum (MEF). Publikuje m.in. “Middle East Quarterly” (“Kwartalnik Bliskowschodni”). Działania Forum obejmują głównie walkę z islamizmem, ochronę wolności publicznej wypowiedzi autorów, działaczy i wydawców antyislamistycznych. Opierając się na przekonaniu, że Stany Zjednoczone mają silne interesy w regionie Bliskiego Wschodu, opowiadają się za silnymi więzami z Izraelem.

– Po nominacji na premiera w grudniu ubiegłego roku, Mateusz Morawiecki wygłosił nadzwyczajne oświadczenie, w którym ogłosił że on i jego rząd chcą “przekształcić [Unię Europejską] tak , by ją rechrystianizować” – pisze prof. Pipes. – Oczarowany tą wspaniałą wizją losu Polski, a szczególnie zainteresowany niemal całkowitym zakazem przyjmowania imigrantów muzułmańskich (ponownie pan Morawiecki: “nie przyjmujemy migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Polsce”), właśnie spędziłem tydzień w Warszawie, aby zrozumieć, dlaczego kraj ten tak bardzo różni się od Europy Zachodniej i co to oznacza.

– PiS nie jest bardziej odpowiedzialny za obawy związane z imigracją i islamizacją niż inne podobne partie Europy, takie jak Austriacka Partia Wolności czy włoska Liga Północna. Wszystkie reagują na rosnący niepokój, głównie z dołu spektrum społeczno-gospodarczego. Reprezentują Europejczyków, którzy obawiają się o swoją cywilizację. Niemniej jednak PiS można krytykować (…) za świadczenia socjalne, na które rząd nie może sobie pozwolić, i przyjęcie idei “zależnych gospodarek rynkowych” od teoretyka ekonomii antykapitalistycznej Thomasa Piketty – kontynuuje historyk.

Francuski ekonomista – Thomas Piketty to autor bestsellerowej książki “Capital in the Twenty-First Century”, w której opisuje problem nierównomiernej dystrybucji bogactwa i postępujących nierówności dochodowych w krajach rozwiniętych. Jego zdaniem nierówności te rosną wtedy, gdy dochody z kapitału przekraczają tempo wzrostu gospodarczego. Jako rozwiązanie tego problemu proponuje globalny podatek od zysków kapitałowych.

– W zaskakującym ukłonie w stronę komunistycznej przeszłości PiS chce uczynić państwo silniejszym, na przykład poprzez przejęcie kontroli nad sądownictwem. Angażuje się w teorie spiskowe (zwłaszcza o katastrofie lotniczej w Smoleńsku w kwietniu 2010 r.). Wprowadzał idiotyczne prawo, które groziło wylądowaniem w więzieniu za odniesienie do “polskich obozów śmierci”, a następnie pogorszyło sytuację mówiąc o “żydowskich sprawcach” Holokaustu, choć pod międzynarodową presją, w zeszłym tygodniu wycofał się z sankcji więzienia – kontynuuje prof. Pipes.

Wyklucza następnie możliwość islamizacji Polski, czyniąc ją jednak miejscem emigracji Żydów z Europy Zachodniej.

– Polska (i sąsiadujące kraje byłego sowieckiego bloku) przeżyje ten kryzys i może zająć się emigrantami z Europy Zachodniej. Choć początkowo trafiali do Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, Polska może wkrótce – ze względu na bliskość, bezpieczeństwo osobiste i niedrogie koszty – stać się celem emigrantów, szczególnie dla emerytów i dla Żydów, będących celami w Europie Zachodniej, w porównaniu do coraz bezpieczniejszej Polski.

dzienniknarodowy.pl