Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
448 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1035 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
816 views

Przygarnij amerykańskiego żołnierza na święta. Akcja bazy w Redzikowie

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Bazie Antyrakietowej w Redzikowie nie mają gdzie spędzić Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego dowództwo jednostki organizuje specjalną akcję. Chętne rodziny mogą się zgłaszać, by ugościć wojskowych w swoich domach.

Amerykańscy żołnbierze w Polsce

Amerykańscy żołnbierze w Polsce (PAP, Fot: Adam Warżawa)

  • Polskie rodziny mogą gościć w święta amerykańskich żołnierzy

  • Amerykanie służą w Polsce z dala od swoich rodzin

  • Akcję wspiera gmina Słupsk

Dowództwo Bazy Antyrakietowej w Redzikowie rusza z programem, który od lat działa w amerykańskiej armii „Zaproś Marynarza na Święta”. Chętne rodziny mogą się zgłaszać, by ugościć zagranicznych żołnierzy. Informacje na stronie internetowej zamieściła gmina Słupsk. Jest tez tam specjalny formularz do zgłoszeń.
Zgodnie z programem będzie można przyjąć w swoim domu amerykańskiego żołnierza w dniach 24, 25, 26 grudnia lub 1 stycznia.

„Rodziny te będą starannie wybrane, tak aby dopasować ich preferencje z preferencjami Marynarza. To przedsięwzięcie jest kolejnym sposobem na wzmocnienie amerykańsko-polskiej przyjaźni i partnerstwa na wiele lat!” – informuje gmina Słupsk.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kapitan Eric Williams, dowódca Naval Suport Facility w Redzikowie zapewnia, że kryteria udziału w tym programie nie są skomplikowane: – Na pewno pomogłoby, gdyby ktoś w rodzinie mówił chociaż trochę po angielsku, żeby usprawnić komunikację przy wigilijnym stole. Nie mamy jednak specjalnych ograniczeń, bo założeniem tego programu jest to, aby się spotkać, spędzić razem święta i wymienić się świątecznymi tradycjami – mówi Polskiemu Radiu Koszalin.

wp.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: