Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1078 views

Przekonania o gwałcie: wymiar sprawiedliwości zbliża się do „punktu krytycznego”, mówi organ nadzorczy

Przegląd rekordowo niskich wskaźników skazania za gwałt wykazał, że wymiar sprawiedliwości „jest bliski punktu przełomowego” z powodu cięć.

Kobiety protestujące przeciwko przemocy seksualnej podczas strajku kobiet

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inspektorat Prokuratury Koronnej (CPSI) stwierdził, że „dochodząca” liczba przypadków zostaje utracona podczas dochodzeń policyjnych „o niedostatecznych zasobach”.

Odrzucił jednak twierdzenia, że prokuratorzy są niesprawiedliwie wybiórczy w sprawach, które zarzucają.

Grupy kobiet stwierdziły, że przegląd nie odkrył prawdziwych przyczyn „żałosnych” wyroków skazujących.

Prokuratorzy przyznali wcześniej, że w ciągu roku do marca odnotowano rekordową liczbę 58 657 zarzutów o gwałt, ale tylko 1925 udanych postępowań – najniższa liczba w Anglii i Walii od czasu rozpoczęcia rejestrów w 2008 roku.

Doprowadziło to do oskarżeń, że Prokuratura Koronna jest zbyt „niechętna do podejmowania ryzyka” i jedynie wnosi sprawy, które łatwo wygrać w sądzie.

Ale CPSI twierdzi, że policja przekazuje prokuratorom mniej przypadków gwałtu – spadek o 23% – a policja zajmuje się ich dochodzeniem dłużej.

Główny inspektor Kevin McGinty powiedział, że system wymiaru sprawiedliwości jako całość ma „niedofinansowane zasoby, dzięki czemu jest bliski punktu krytycznego”. W przypadku policji powiedział, że „mogło wyjść poza to” i „liczba zarzutów o gwałt utraconych w procesie dochodzeniowym jest straszna”.

Aby odpowiedzieć na zarzuty, że CPS był zbyt wybiórczy w sprawach, które ściga, inspektorzy zbadali próbkę 250 przypadków.

W pięciu z nich (2%) decyzja została uznana za „całkowicie nieuzasadnioną”. W 2016 r. Inspektorzy stwierdzili, że dotyczyło to 10% decyzji.

Inspektorzy stwierdzili, że sugeruje to, że prokuratorzy poprawili sposób, w jaki stosują test do oskarżania lub zwalniania podejrzanych, zamiast wybierać „łatwe sprawy”.

Podpis w mediach„Zrobiłem wszystko dobrze, wszystko, co powinieneś zrobić”, mówi Annie Tisshaw

Dzieje się tak po serii kobiet, które twierdzą, że zostały zgwałcone, zrzekły się anonimowości, aby narzekać na decyzje o obciążeniu CPS.

Annie Tisshaw powiedziała BBC na początku tego roku, że została „zdruzgotana”, kiedy prokuratorzy odmówili kontynuowania jej sprawy po ponad roku śledztwa.

Policja i prokuratorzy zostali skrytykowani za rozpatrzenie sprawy w 2017 r., Kiedy student został uniewinniony za 12 przypadków gwałtu i napaści seksualnej, ponieważ nie ujawniono wiadomości tekstowych podważających skarżącego.

Inspektorzy stwierdzili, że sprawy stały się bardziej złożone ze względu na ilość dowodów z telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, co wywiera większą presję na przeciążony system.

Narodowa Rada Szefów Policji (NPCC) powiedziała, że śledczy byli „pod ogromnym obciążeniem”, a gwałt jest „jednym z najbardziej złożonych przestępstw”, z którymi mają do czynienia.

Zastępca szefa policji, Sarah Crew, szef NPCC ds. Przestępstw seksualnych i gwałtów na dorosłych, powiedział, że policja współpracuje z prokuratorami, aby rozwiązać te problemy, podczas gdy obiecane przez rząd 20 000 dodatkowych oficerów „złagodzi presję”.

Ale Sarah Green, dyrektor Koalicji End Violence Against Women, powiedziała, że raport jest „głęboko rozczarowany” i nie udało mu się odkryć prawdziwych przyczyn spadku skuteczności ścigania.

Powiedziała, że ma ona na celu „pozostawienie wielu pytań przed drzwiami policji”.

Dodała jednak, że liczba spraw, które CPS decyduje się wnieść do sądu, spadła szybciej niż liczba spraw przekazanych prokuratorom przez policję.

zrodlo:bbc.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: