Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1078 views

Prezydent Trump podpisze jutro zarządzenie nakazujące interpretować Judaizm jako narodowość, a nie tylko religię.

Screenshot_8

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarządzenie będzie walczyć z tym, co jest postrzegane jako antysemityzm na kampusach uniwersyteckich – powiedział urzędnik Białego Domu. Ma ono pomóc w zwalczaniu nastrojów antyizraelskich wymagając od kolegiów i uniwersytetów traktowania tych ruchów jako dyskryminujących w celu zatrzymania finansowania. Posunięcie to ma uruchomić część federalnej ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r., która wymaga od instytucji edukacyjnych otrzymujących fundusze federalne niedyskryminowania ze względu na pochodzenie narodowe. Departament Edukacji może wstrzymać finansowanie federalne jakiegokolwiek programu szkolnego lub edukacyjnego, który dyskryminuje ze względu na rasę, kolor skóry lub pochodzenie narodowe.
Według The New York Times to Jared Kushner nalegał na tą zmianę.

Mój komentarz: Na tym przykładzie widać jak ewoluuje pojęcie antysemityzmu, które tutaj zostaje rozszerzone o antysyjonizm.

Trochę tak wygląda jakby przyczynkiem dla tego zarządzenia był protest studentów Uniwersytetu Harvarda, którzy 13 listopada 2019 roku zbojkotowali wykład izraelskiego konsula w Nowym Jorku Danny’ego Dayana.

Został on poproszony o referat na temat legalności osadnictwa izraelskiego na okupowanych terytoriach palestyńskich, w szkole prawniczej na Harvardzie. Gdy rozpoczynał swoją prelekcję około 100 studentów opuściło w milczeniu salę.

Można obejrzeć film z tego wydarzenia wchodząc w poniższy link.

https://www.latestly.com/world/harvard-law-school-students-boycott-israeli-ambassador-dani-dayans-address-to-express-solidarity-with-palestine-watch-video-1341762.html?fbclid=IwAR3BWnFZZZ1G45vhc1bJ-zu9mSIIE6yo-J3yhlj9ob4b1Aqd7yTobpmK1cQ

 

Rate this post

2 thoughts on “Prezydent Trump podpisze jutro zarządzenie nakazujące interpretować Judaizm jako narodowość, a nie tylko religię.

  1. @ Peter Kowalski ; ja tez tak uwazam . ale mysle ze do polski to jeszcze nie dotrze i nadal zydzi beda udawac polakow .no ale chociaz w usa nie beda mogli udawac amerykanow . moze trump to robi celowo w odwecie za ciagle szarpanie go impeachmentem . moze przechytrzyl zydow . no czas pokaze ….pzdrawiam …

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: