Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
447 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
815 views

Prezes może więcej. Kaczyński pojawił się w Sejmie i… złamał prawo.Wszyscy milczą

Screenshot_8.jpg
Jarosław Kaczyński nawet nie próbuje ukrywać, że łamie prawo. Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że pracuje mimo zwolnienia lekarskiego. Teraz sam to pokazał, pojawiając się w czwartek wieczorem w Sejmie.

W Polsce trwa burza. PiS próbuje przepchnąć kontrowersyjną ustawę dyscyplinującą sędziów, opozycja się oburza, świat wieszczy: Polska łamie międzynarodowe prawo i najwyraźniej szykuje się do opuszczenia Unii Europejskiej.

Tak gorących chwil nie chce przegapić prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk dopiero co przeszedł operację, ledwo porusza się o kulach, ma zwolnienie lekarskie, a i tak pracuje. Na co dzień robi to z domu, w czwartek zrobił to jawnie, nie przejmując się prawem – w Sejmie.

Skręca się z bólu, ale głosuje

Wczesnym wieczorem przyjechał na Wiejską i tym samym pierwszy raz od operacji, pokazał się publicznie. Wsparty o kulach ledwo wszedł na salę sejmową, posłowie PiS przywitali go owacjami. Prezes niewiele sobie z tego robiąc, zasiadł w ławie.

Co ciekawe, w Sejmie właśnie miało się odbyć głosowanie nad ustawą dyscyplinująca sędziów. Marszałek Elżbieta Witek je wstrzymała – czekała, aż dojedzie Kaczyński. Dopiero gdy prezes się pojawił, politycy mogli oddać swoje głosy.
Screenshot_9.jpg

Prezes zagłosował, posiedział chwilę i wyszedł. W międzyczasie zwijał się z bólu, ale jak widać, praca jest dla niego ważniejsza niż zdrowie. Jest ważniejsza niż prawo, które zabrania czynności zawodowych i zarobkowych w czasie zwolnienia lekarskiego.
https://www.planeta.pl/

Rate this post

3 thoughts on “Prezes może więcej. Kaczyński pojawił się w Sejmie i… złamał prawo.Wszyscy milczą

  1. ZUS powinien się tym zainteresować. Potrafią wysyłać swoich kontrolerów do zwykłych ludzi, a tu maja czarno na białym że obywatel Kaczyński pracuje podczas zwolnienia L4.

    1. – Posłowie nie podlegają ubezpieczeniu chorobowemu i nie mają prawa do świadczeń z tego ubezpieczenia – m.in. właśnie zasiłku chorobowego. W tej sytuacji ZUS nie ma podstaw prawnych do podejmowania działań związanych z kontrolą .

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: