Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
462 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
825 views

Premier Morawiecki: Wprowadzimy ograniczenie do 50 km/h jazdy w terenie zabudowanym przez całą dobę

Wprowadzamy pierwszeństwo dla pieszych przed wejściem na pasy, ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h również w nocy oraz możliwość odebrania prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki powiedział na konferencji prasowej w Warszawie, że pod względem bezpieczeństwa na drogach „jesteśmy na ostrym zakręcie”.

„Musimy wprowadzić nowe reguły, procedury i zasady, które zdecydowanie ograniczą śmiertelność na drogach i zwiększą możliwość jazdy bezpiecznej (…). Jesteśmy w samym ogonie UE, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, ginie w ostatnich latach średnio około 3 tys. osób na drogach” – mówił premier.

Morawiecki zapowiedział – oprócz wprowadzania obowiązku jazdy „na suwak” i „korytarza życia” – dodatkowe zmiany w przepisach o ruchu drogowym.

„W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia – po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy. Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę (…). Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy” – poinformował premier.

Zapowiedział powołanie funduszu, który będzie pozwalał dodatkowo zainwestować w infrastrukturę bezpieczeństwa drogowego, taką jak przejścia dla pieszych, ronda i spowalniacze ruchu.

Trzeba skutecznie eliminować piratów drogowych

Premier mówił w niedzielę na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie odbywa się akcja edukacyjna #DobryKierowca, że czasami widzimy w przekazach medialnych „straszne wypadki”. „Wszyscy wtedy nad tym bolejemy” – podkreślił. „Ale za tymi wypadkami kryją się tragedie poszczególnych osób, złamane życiorysy, czasami kalectwo do końca życia” – zaznaczył.

„Piratów na drogach trzeba wyeliminować, wyeliminować skutecznie” – podkreślił szef rządu. „Musimy zatem doprowadzić do zmian przepisów ruchu drogowego w taki sposób, żeby zmniejszyć wypadki, zmniejszyć śmiertelność wypadków na drogach” – zapowiedział premier Morawiecki.

Jak wskazał, będzie to czynione poprzez inwestycje w infrastrukturę, ale także poprzez „powielanie najlepszych wzorców tych państw Europy Zachodniej, Unii Europejskiej”, które – jak wskazał – mają znacząco ograniczaną liczbę śmiertelnych wypadków na drogach.

„Zadbajmy o to, żeby już te święta najbliższe, święta Bożego Narodzenia, były świętami bezpiecznymi, czego życzę wszystkim kierowcom i wszystkim pieszym” – zaapelował premier.

PAP

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

2 thoughts on “Premier Morawiecki: Wprowadzimy ograniczenie do 50 km/h jazdy w terenie zabudowanym przez całą dobę

  1. on jest poważny? Polska to jeden wielki teren zabudowany gdzie nie ma obwodnic i chyba TIRy będą jechać 40 na godzinę. KRARĆ FINANSOWO DOTKLIWIE WARIATÓW NOTORYCZNYCH. PIJAKOM, RECYDYWOM I CPUNOM ZABIERAĆ PRAWKO i na leczenie nie gościowi co przekroczy linię bo to się zdarza.

    Progi zwalniające montowac tylko też nie bez opamiętania jak te kurwa latarnie jak co drugą można byłoby wyrzucić – do tego oświetlają nie drogi tylko okolice, domy i pola

    nie budować przejść dla pieszych zaraz przy skrzyżowaniu

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: