UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Poroszenko ostrzega Zełenskiego: Nie ufaj Putinowi

Petro Poroszenko i Wołodymyr Zełenski.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko jest zaniepokojony zbliżającym się szczytem „kwartetu normandzkiego” i radzi obecnemu szefowi państwa, Wołodymyrowi Zełenskiemu, aby nie spotykał się twarzą w twarz z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem.

Petro Poroszenko dał obecnemu prezydentowi Ukrainy radę przed spotkaniem ze swoimi odpowiednikami z Francji, Niemiec i Rosji. Zostały one opublikowane na blogu gazety „Ukraińska Prawda”.

Najważniejsza rada: nie ufaj Putinowi… Radziłbym unikać spotkań twarzą w twarz z Putinem – napisał Poroszenko.

Ponadto były prezydent poradził Zełenskiemu, aby nie włączał kwestii gazu do ogólnej agendy „normandzkiego szczytu”, aby „nie pozwolić Rosji sformułować niekorzystnego dla Ukrainy pakietu umów, na podstawie których za „tani” gaz Ukraina pójdzie na ważne ustępstwa na politycznej ścieżce”.

Ponadto były prezydent przypomniał, że Putin często manipuluje danymi dotyczącymi liczby i źródeł ostrzałów, liczby sprzętu i żywej siły, aby udowodnić, że strona ukraińska jest bardziej winna naruszeń zawieszenia broni.

Poroszenko życzył Zełenskiemu owocnego „szczytu normandzkiego” i osiągnięcia pokoju.

Szczyt „normandzkiej czwórki”

Angela Merkel i Wołodymyr Zełenski

Spotkanie liderów „normandzkiej czwórki” w celu rozwiązania sytuacji na Ukrainie odbędzie się 9 grudnia w Paryżu. Jak poinformował doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow, w jego kuluarach może odbyć się dwustronne spotkanie Putina i Zełenskiego. Według rzecznika prasowego rosyjskiego przywódcy Dmitrija Pieskowa jego format zostanie ustalony bliżej szczytu w Paryżu.

Spotkanie Putina i Zełenskiego

Moskwa podchodzi z bardzo ostrożnym optymizmem do budowania rosyjsko-ukraińskich relacji w związku z nadchodzącym spotkaniem prezydentów Rosji i Ukrainy Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego w Paryżu, oświadczył rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.

„Tak, istnieje bardzo ostrożny optymizm, bardzo pohamowany optymizm” – powiedział Pieskow stacji telewizyjnej „Dożd”.

sputniknews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: