UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Po proteście obserwatorzy wrócili do rozmów klimatycznych ONZ

MADRID (AP) – Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że dziesiątki obserwatorów wyrzuconych z corocznego spotkania klimatycznego w Madrycie zostaną wpuszczone z powrotem na miejsce wydarzenia.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Demonstranci walczą z członkami personelu ONZ podczas protestu na szczycie COP25 w Madrycie, w środę 11 grudnia 2019 r. Światowi przywódcy zgodzili się w Paryżu cztery lata temu, aby utrzymać globalne ocieplenie poniżej 2 stopni Celsjusza (3,6 stopnia Fahrenheita), najlepiej nie więcej niż 1,5 C (2,7 F) do końca wieku. Naukowcy twierdzą, że kraje znacznie stracą oba te cele, chyba że zostaną podjęte drastyczne kroki w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w przyszłym roku. Twierdząc, że przesłanie to nie dociera do rządów, ponad stu aktywistów kierowanych przez przedstawicieli rdzennej ludności z Ameryki Łacińskiej i Północnej udało się na miejsce rozmów, blokując na kilka napiętych minut wejście na posiedzenie plenarne gdzie miał przemawiać sekretarz generalny ONZ António Guterres. (AP Photo / Bernat Armangue)

Około 100 osób zostało eskortowanych poza środę po tym, jak niektórzy zorganizowali improwizowaną demonstrację przed salą, w której przemawiał szef ONZ Antonio Guterres.

Protestujący powiedzieli, że rozgniewa ich powolne tempo rozmów i widoczna niechęć głównych emitentów gazów cieplarnianych do uczynienia więcej, aby powstrzymać globalne ocieplenie.

Biuro klimatyczne ONZ oświadczyło w czwartek, że protestujący naruszyli zasady, na które wcześniej zgodzili się uzyskać akredytację do rozmów, w tym zakaz przeprowadzania „nieautoryzowanych demonstracji”.

We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele różnych grup stwierdzili, że będą przestrzegać wytycznych i poprosić o pozwolenie przed zorganizowaniem przyszłych protestów.

Rozmowy, które oficjalnie mają się zakończyć w piątek, wydają się zmierzać w nadgodzinach w związku z nieporozumieniami dotyczącymi zasad dotyczących międzynarodowych rynków emisji i pomocy biednym krajom dotkniętym zmianami klimatu.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: