Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

Papież: „Do Europy wraca populizm”

Papież Franciszek stwierdził wczoraj, że do Europy wracają populizm i uprzedzenia, a także ideologie, które doprowadziły do II wojny światowej. Podczas spotkania z jezuitami w Watykanie wyraził opinię, że są one oderwane od rzeczywistości.

W czasie audiencji dla zespołu redakcyjnego włoskiego miesięcznika „Aggiornamenti Sociali”, wydawanego przez jezuitów, papież oświadczył: „W Europie widzimy uprzedzenia populizmów, a kraje się zamykają, wracają ideologie i to nie tylko nowe ideologie, ale wracają i stare, które doprowadziły do II wojny światowej”.

Papież: "Do Europy wraca populizm"Papież zauważa niepokojące trendy w Europie… (Fot. Getty Images)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Dlaczego? Dlatego, że nie słucha się rzeczywistości takiej, jaka jest. Jest projekcja tego, czego ja chcę” – dodał Franciszek. Postawę tę opisał następująco: „chcę, aby myślano tak, aby tak było”. W ten sposób, zaznaczył papież, chce się zastąpić Boga.

„Przejmujemy kontrolę nad sytuacją i działamy; rzeczywistość to jest to, czego ja chcę. Nakładamy filtry. Ale rzeczywistość to coś innego. Rzeczywistość jest suwerenna, czy to się podoba, czy nie. Trzeba prowadzić z nią dialog” – mówił papież.

Franciszek przestrzega przez ideologiami, które doprowadziły do II wojny światowej. (Fot. Getty Images)

W podobny sposób na temat populizmu w Europie Franciszek wypowiedział się podczas spotkania z jezuitami z Azji podczas spotkania w stolicy Tajlandii, Bangkoku pod koniec listopada. Zapis tej rozmowy ogłosiło obecnie związane z Watykanem jezuickie pismo „Civilta Cattolica”.

Papież mówił wówczas, że wobec uchodźców stosuje się czasem „politykę odrzucenia”.

„Muszę przyznać, że narracja, jaką słyszę w Europie na temat granic, budzi moje zgorszenie. Populizm nabiera siły. W innych stronach są zaś mury, które oddzielają nawet dzieci od rodziców. Przychodzi mi na myśl Herod. A dla narkotyków nie ma murów” – stwierdził.

Franciszek skrytykował też „filozofię obrony, która każe wierzyć w to, że można się bronić tylko strachem i umacniając granice”.

zrodlo:londynek.net
Rate this post

One thought on “Papież: „Do Europy wraca populizm”

  1. a chrzescijanstwo to niby nie populizm? chrysyus byl oligarcha? acha nie dlugo wyjdzie ze 1 i 2 ws to populisci wywolali no przekret historyczny wszechczasow . to juz nie bedzie winny faszyzm , bolszewizm tylko lud roboczy czyli cholota jak to ,,wielcy” tego swiata nazywaja ludzi pracy …….no…no …ciekawe czasy ida ….ciesze sie ze juz wiekiem mam blizej niz dalej i tej parszywej przyszlosci nie bede ogladal ….mam nadzieje ze dzieci moje i wnuki ..itd. jakos w tym pojebanym swiecie dadza sobie rade …….syjon jebany w natarciu …..

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: