Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
520 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1078 views

„Pakiet wydatków o wartości 1,4 tys. USD wypełniony niepowiązanymi rezerwami”

WASHINGTON (AP) – Przywódcy Izby w poniedziałek zaprezentowali pakiet wartych 1,4 biliona dolarów rządowych pakietów wydatków, który zawiera niezwykle duży ładunek niepowiązanych zapasów, które jadą ostatnim pociągiem poza Kongresem w tym roku.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Głosowanie Izby odbędzie się we wtorek w sprawie obszernego pakietu o długości około 2313 stron, w którym ustawodawcy zamykają mnóstwo niedokończonych prac – i głosują w sprawie oskarżenia prezydenta Donalda Trumpa.

Ustawodawstwo zapobiegnie zamknięciu rządu w ten weekend i zapewni Trumpowi stałe finansowanie jego ogrodzenia granicznego między USA a Meksykiem. Pakiet na koniec roku oparty jest na 1,4 biliona dolarów wydatków, które ograniczają trudną, trwającą miesiącami walkę o priorytety wydatków.

Ogromna miara przyjmuje podejście polegające na podziale różnic, które jest produktem podzielonej władzy w Waszyngtonie, oferując prawodawcom wszystkich rządów mnóstwo głosów za i przeciw. Kierownik domu, Nancy Pelosi, D-Calif., Była siłą napędową wraz z pragmatystami administracyjnymi, takimi jak sekretarz skarbu Steven Mnuchin, który wynegocjował wdrażaną przez siebie letnią umowę budżetową.

Trump nie powiedział na pewno, że podpisze środek. Niezmiennie ma inne przemyślenia, ale nie jest zainteresowany kolejnym zamknięciem rządu i zawsze kłaniał się Pelosi i liderowi większości Senatu Mitchowi McConnellowi z R-Ky., Kiedy połączyli siły, by uzyskać pakiet wydatków kompromisowych.

Emerytowani górnicy węglowi i przeciwnicy związków zawodowych podatków z czasów Obamy od wysokokosztowych planów zdrowotnych odnieśli duże sukcesy w weekendowych negocjacjach czołowych liderów kongresowych i Białego Domu Trumpa. Ustawa podniosłaby również wiek w kraju w zakresie zakupu wyrobów tytoniowych z 18 do 21 lat i zawiera przyjazne dla biznesu przepisy dotyczące finansowania eksportu, ubezpieczenia od powodzi i pracowników-imigrantów.

Lista dodatków wzrosła w weekend, obejmując trwałe zniesienie podatku od wysokich kosztów ubezpieczenia zdrowotnego „Cadillac” oraz finansowanie opieki zdrowotnej i świadczeń emerytalnych dla około 100 000 emerytowanych górników związkowych zagrożonych niewypłacalnością funduszu emerytalnego. Podatek od wyrobów medycznych i planów ubezpieczenia zdrowotnego również zostałby uchylony na stałe.

Wzrosła również zakładka deficytu dla pakietu – prawie 400 miliardów dolarów w ciągu 10 lat, aby uchylić tylko trzy tak zwane podatki „Obamacare” – wraz z pakietem towarzyszącym, aby przedłużyć kilka przyjaznych dla przedsiębiorstw ulg podatkowych będących nadal w fazie negocjacji. Podatki z czasów Obamy były wcześniej zawieszane na zasadzie fragmentarycznej.

Ustawodawstwo zawiera przepisy odzwierciedlające podzieloną władzę w Waszyngtonie. Republikanie utrzymali status quo w kilku bitwach związanych z aborcją i finansowaniu muru granicznego Trumpa. Demokratom kontrolującym Izbę udało się wygrać podwyżkę o 3,1 procent dla federalnych pracowników cywilnych i pierwszą transzę finansowania badań nad przemocą w broni po ponad dwóch dekadach sprzeciwu wobec lobby broni.

Zamiatające ustawodawstwo, wprowadzone jako dwa pakiety do celów politycznych i taktycznych, stanowi część ostatecznej serii aktów prawnych, które przechodzą Kongres w tym tygodniu, pomimo gorzkich podziałów partyzanckich i prawdopodobnego środowego impeachmentu Trumpa. Czwartek zapowiada głosowanie nad poważnym przepisaniem północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu, podczas gdy Senat ma zamiar wysłać Trumpowi roczny projekt polityki obronnej za 59 rok z rzędu.

Trzon rachunku wydatków stanowi 12 rocznych rachunków dotyczących środków agencyjnych uchwalanych co roku przez Kongres. Uzupełnia szczegóły dwupartyjnej struktury, która od lipca przyniosła wzrost wydatków agencji o około 100 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat zamiast automatycznych cięć wydatków, które ostro obniżyłyby Pentagon i agencje krajowe.

Podwyższenie wieku skupu tytoniu do 21 lat dotyczy również e-papierosów i urządzeń do wapowania i nabrało tempa po podpisaniu umowy przez McConnella.

Inne dodatki obejmują różnorodne postanowienia poszukiwane przez interesy biznesowe i pracownicze oraz ich lobbystów w Waszyngtonie.

W przypadku przedsiębiorstw istnieje siedmioletnie przedłużenie statutu Banku Eksportowo-Importowego, które pomaga finansować transakcje z korzyścią dla eksporterów z USA, a także przedłużenie rządowego programu ubezpieczenia od ryzyka terrorystycznego. Rządowy program ubezpieczenia od powodzi, który znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, zostanie przedłużony do września, podobnie jak kilka programów wizowych zarówno dla pracowników wykwalifikowanych, jak i sezonowych.

Partia Pracy wygrała uchylenie tak zwanego podatku Cadillaca, czyli 40% podatku od wysokokosztowych planów opieki zdrowotnej dla pracodawców, który pierwotnie miał na celu ograniczenie gwałtownie rosnących wydatków na ochronę zdrowia. Ale nieproporcjonalnie wpłynęło to na wysokiej klasy plany wygrane na podstawie umów związkowych, a sojusznikom demokratycznych robotników wcześniej udało się tymczasowo uchylić.

Demokraci kontrolujący Izbę zdobyli większe fundusze na wczesną edukację i wiele innych programów krajowych. Wygrali także wyższe fundusze Medicaid dla biednego rządu Puerto Rico, który walczy o przetrwanie po huraganie i dewastacji gospodarczej.

Podczas gdy republikanie reklamowali podwyżki obronne, a Demokraci wycofywali liczne podwyżki programów krajowych, większość zapisów rachunku wydatków cieszy się wsparciem dwupartyjnym, w tym podwyżkami na badania medyczne, zwalczaniem epidemii opioidów, a także Head Start i dotacje na opiekę nad dziećmi dla państw.

Demokraci zabezpieczyli również 425 milionów dolarów dla stanów na modernizację swoich systemów wyborczych, a także podnieśli budżet amerykańskiego spisu ludności o 1,4 miliarda dolarów ponad prośbę Trumpa. Wygrali mniejsze podwyżki dla Agencji Ochrony Środowiska, programów energii odnawialnej i tanich mieszkań.

„Zwiększamy fundusze na priorytety, które uczynią nasz kraj bezpieczniejszym i silniejszym oraz pomogą pracowitym rodzinom w rozwoju”, powiedziała Nita Lowey, przewodnicząca komisji ds. Środków mieszkaniowych

Wynik ostatniego rozdziału długiej bitwy o ścianę graniczną Trumpa przyznaje Trumpowi 1,4 miliarda dolarów za nowe bariery – równe środkom z ubiegłego roku – przy jednoczesnym zachowaniu zdolności Trumpa do korzystania z jego uprawnień budżetowych do kilkukrotnego korzystania z innych kont. To cios dla liberalnych przeciwników muru, ale akceptowalny kompromis dla pragmatycznych demokratów, którzy chcieli uzyskać 27 miliardów dolarów na programy krajowe i uniknąć groźby po prostu sfinansowania rządu autopilotem.

Ponieważ dziesiątki Demokratów mogą głosować przeciw murowi granicznemu, Pelosi łączy pieniądze Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego z budżetem Pentagonu prawie 700 miliardów dolarów, co gwarantuje wygraną głosów GOP w celu zrekompensowania demokratycznych defektów.

Rezerwa emerytalna dla górników, w przeciwieństwie do konserwatystów House GOP, takich jak przywódca mniejszości Kevin McCarthy, R-Calif., Miała poparcie Trumpa i potężnego przywódcy Senatu GOP McConnella i Trumpa. Senator Joe Manchin, DW.Va., był uparty za kulisami i powiedział, że inni przywódcy rzucili liderem House GOP, który przegrał również zakulisową bitwę z Pelosi w kwestiach związanych z Kalifornią.

„Coś musiało zostać zrobione iw końcu zmusiliśmy Mitcha McConnella do podpisania się na rachunku”, powiedział Manchin. „Ale nie mogliśmy przenieść McCarthy’ego. W końcu musieliśmy po prostu iść naprzód, a oni to zrobili. ”

 

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: