Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
446 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
815 views

Najnowsze:”Uber zapłaci 4,4 miliona dolarów za zakończenie federalnej sondażu na temat molestowania seksualnego”

AN FRANCISCO (AP) – Uber Technologies Inc. ustanowi fundusz o wartości 4,4 miliona dolarów, aby rozstrzygnąć federalne dochodzenie w sprawie zarzutów, że firma z San Francisco zezwala na szerzącą się kulturę molestowania seksualnego, ogłosiła w środę amerykańska Komisja ds. Równości Zatrudnienia.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Umowa kończy dochodzenie wszczęte w 2017 r., W którym komisja znalazła uzasadniony powód, by sądzić, że firma zajmująca się technologią „jeźdźców” „dopuściła kulturę molestowania seksualnego i odwetu wobec osób, które skarżyły się na takie molestowanie”.

Administrator ds. Roszczeń wyśle powiadomienia do kobiet, które pracowały w Uber od 1 stycznia 2014 r. Do 30 czerwca 2019 r. Komisja ustali, którzy z roszczeń mogą kwalifikować się do otrzymania pieniędzy z funduszu o wartości 4,4 mln USD.

Firma zgodziła się również stworzyć system identyfikacji seryjnych przestępców i menedżerów, którzy nie odpowiedzą na obawy związane z molestowaniem seksualnym w odpowiednim czasie.

Komisja wszczęła dochodzenie po tym, jak były inżynier Uber napisał szeroko rozpowszechniony post na blogu, ujawniając molestowanie seksualne w firmie, w tym propozycje jej szefa. Susan Fowler powiedziała, że jej skargi na zasoby ludzkie zostały zignorowane.

Firma zwolniła 20 osób, w tym niektórych menedżerów, po dochodzeniu przeprowadzonym przez byłą kancelarię prawną Erica Holdera, byłego prokuratora generalnego USA.

Dyrektor dystryktu komisji w San Francisco, William Tamayo, pochwalił zaangażowanie Ubera w odpowiedzialność i powiedział, że „między innymi przemysł technologiczny często ignoruje zarzuty molestowania seksualnego, gdy oskarżony napastnik jest postrzegany jako bardziej wartościowy dla firmy niż oskarżyciel. ”

Tony West, dyrektor ds. Prawnych Ubera, powiedział, że z przyjemnością współpracuje z komisją ds. Ugody.

W ramach dążenia do zwiększenia przejrzystości Uber ujawnił na początku tego miesiąca, że podczas jazdy po USA w 2018 r. Zgłoszono ponad 3000 napaści seksualnych. Kierowcy i jeźdźcy zostali zaatakowani w zgłoszonych napadach, a niektóre napady miały miejsce między jeźdźcami.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: